Pátek 18. leden 2019
Svátek má Vladislav

Ústí nad Labem - Dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu nákladní a autobusové dopravy probíhala v minulém týdnu v Ústeckém kraji. Policisté se zaměřili hlavně na dodržování dob řízení a odpočinku, kontrolu předepsaných dokladů, technického stavu vozidel, dodržování dohody AETR apod.

„Policisté v průběhu akce zkontrolovali 299 vozidel a zjistili celkem 142 dopravních přestupků. Řidičům za tyto přestupky uložili 116 blokových pokut v celkové výši 70 500 korun. Správním orgánům obcí bylo oznámeno 26 závažnějších přestupků,“ informovala Šárka Poláčková, mluvčí Policie ČR Ústí.

Nejčastějším prohřeškem byl nevyhovující technický stav vozidel, a to v 56 případech. V 17 případech řešili policisté porušení silničního zákona,  v 8 případech byla překročena hmotnost vozidla, 6 řidičů nedodrželo bezpečnostní přestávky a doby jízdy a  dvakrát byla porušena mezinárodní dohoda AETR.

Kromě toho policisté v 16 případech pokutovali rychlou jízdu a přistihli 12 nepřipoutaných osob. Po požití alkoholických nápojů usedli za volant 3 řidiči, jeden  šofér byl pod vlivem návykové látky.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací