Zprávy

Odhozený nedopalek zaměstnal hasiče

Klíše – Nezodpovědný kuřák zaměstnal ve čtvrtek večer ústecké hasiče. V ulici Klíšská odhodil nedopalek, od kterého začal doutnat odpad ve sklepě jednoho z domů.

Pacienti budou mít věci pod zámkem. V nemocnicích po celém kraji je téměř 300 nových bezpečnostních skříněk

Ústecký kraj – Pacienti v nemocnicích, které spadají pod společnost Krajská zdravotní, mají k dispozici nové bezpečnostní uzamykatelné skříňky na osobní věci. Vzhledem k tomu, že krádeže v nemocnicích jsou poměrně častou záležitostí, řada hospitalizovaných pacientů tuto novinku jistě uvítá.

Další smrt na kolejích u Proboštova. Jen po 48 hodinách!

Teplice - Osmačtyřicet hodin po úterní tragédii na železnici u Proboštova je tu další nešťastné úmrtí na stejném úseku trati.

OBRAZEM: Demonstranti na hranicích! Rozehnali je čeští a němečtí policisté při velkém cvičení

Ústecký kraj - Demonstranty na hranicích v Mníšku na Mostecku ve středu rozehnali čeští a němečtí policisté, kteří tam druhý den nacvičují nejen zákroky, ale i souhru a vzájemnou komunikaci. Cílem akce bylo ověřit možnosti, které dává nová smlouva o policejní spolupráci mezi Českou republikou a Německem. Na hraničním přechodě zasahuje 200 českých a 400 německých policistů a další stovka figurantů.

Ústecký kraj: Třetina peněz na kotlíkové dotace je již vyplacena. Máte na ni taky nárok? Uspět můžete v dalším kole

Ústecký kraj - 428 dotací v celkovém objemu 49 milionů korun. Žádost o dotaci poslalo na Krajský úřad Ústeckého kraje 1557 žadatelů, smlouva o poskytnutí dotace byla uzavřena s 1396 z nich. Tak vypadají kotlíkové dotace v číslech. Další výzvy k podání žádosti o dotace plánuje Ústecký kraj v příštím roce.

Nový obyvatel ústecké zoo tuleň Casper je velice zvídavý a umí dát pusu na tvář

Krásné Březno - Do ústecké zoo dorazil ve čtvrtek 13. října nový samec tuleně obecného jménem Casper. Narodil se v AquaZoo Friesland, což je až v severní části Holandska poblíž města Leeuwarden. Jeho cesta do metropole Ústeckého kraje trvala osm a půl hodiny.

Řidiči pozor: Z Děčína do Ústí nad Labem pojede nadměrný náklad

Děčín, Ústí nad Labem - V úterý 18. 10. 2016 a ve středu 19. 10. 2016 bude z Děčína do Ústí nad Labem přepravován nadměrný náklad. Souprava o délce 42,8 m, výšce 6,2 m, šířce 4,6 m a hmotnosti 259,3 t vyjede  v úterý 18. 10. v 19 hodin z Děčína a cca ve 22 hodin a 30 minut by měla dorazit do cíle v Ústí nad Labem. Ve středu 19. 10. bude náklad přepravován ve stejném čase.

Ústecký kraj: Policisté v rámci operace "LOM" odhalili varnu a zadrželi výrobce pervitinu

Ústecký kraj - V rámci operace „LOM“ se detektivům Národní protidrogové centrály služby kriminální policie a vyšetřování podařilo počátkem září 2016 po půlročním prověřování odhalit a zadržet kompletní patnáctičlennou organizovanou skupinu pachatelů, zabývající se nelegální velkoobjemovou výrobou a rozsáhlým obchodem s metamfetaminem a marihuanou.

Co se chystá

Sport na Ústecku

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

 • 25. 08 2016

  Rabštejn nad Střelou - Zámek v Rabštejně nad Střelou na severu Plzeňska, v tolik známé krajině okolo škol v přírodě Sklárna, Poustky či Bálková, je znovu otevřený pro veřejnost. Kromě prohlídek se tam můžete nechat i oddat. Podívejte se na první interaktivní fotografie z jeho prostor, které jsme tam pořídili! Interiéry zámku jsme pro vás nafotili rovněž ve 360° a podívat se na ně můžete zde.

Zajímavosti

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×