Zprávy

Údržbové odstávky každoročně zvyšují spolehlivost dodávek tepla v krajském městě

Ústí nad Labem – Se stále teplejším počasím se blíží i letní odstávky centrálního zásobování teplem a teplou vodou společností ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Obyvatelé Ústí nad Labem si přitom v klidu užijí teplé vody během prázdninových měsíců, neboť až na dvě srpnové výjimky jsou zde odstávky rozplánovány od 5. do 30. června. Smyslem odstávek je zajistit spolehlivost a komfort dodávek tepelné energie v nadcházejícím otopném období 2016/17.

Aligátor Libor se přestěhoval po zimě na letní byt

Krásné Březno - V ústecké zoo se ve čtvrtek 26. května konalo tradiční stěhování aligátora severoamerického Libora na „letní byt". V Ústí již od roku 1974, je to služebně nejstarší zvířetem v zahradě.

Běžecký závod omezí dopravu v centru Ústí a na spodní části Střekova

Ústí nad Labem – S omezením dopravy budou muset počítat motoristé a cestující ústeckou městskou hromadnou dopravou. Důvodem je běžecký závod RUN TOUR, kdy se na trať dlouhou deset kilometrů vydají stovky běžců. Dopravní omezení potrvá zhruba od 11.00 do 15.00 hodin.

Anesteziologové úzce spolupracují, na čtvrtý certifikační kurz přijeli i specialisté ze Slovenska

Velké Žernoseky - Přehled blokád břišní stěny a hrudníku, Přehled blokád v oblasti krku, Velký okcipitální nerv, Cervikální bloky či Neurologické komplikace regionální anestezie. To jsou názvy některých přednášek IV. Certifikačního kurzu – Ultrazvukově asistovaná regionální anestézie, který proběhl ve Velkých Žernosekách. Přilákal mladé specialisty nejen z České, ale také ze Slovenské republiky.

Světový projekt The Street Store míří do Trmic

Ústecko – Trmická organizace Romano Jasnica uspořádá v pátek 10. června The Street Store v České republice. Jedná se o obchod na ulici s ošacením a různými službami pro potřebné, který proběhne od 15 do 19 hodin nedaleko trmické pošty.

Nehoda tří osobních aut zablokovala Žižkovu ulici

Ústí nad Labem – K nehodě tří osobních aut museli krátce pře jednou hodinou odpolední ve středu vyjet policisté, hasiči a záchranáři. Střet si vyžádal lehká zranění a únik kapalin z havarovaných aut.

OBRAZEM: Termální koupaliště v Brné v prvním týdnu přivítalo desítky návštěvníků

Ústí nad Labem – Ačkoliv počasí v těchto dnech na koupaliště příliš neláká, teplé dny posledních dní minulého týdne přilákaly na termální koupaliště v Brné stovky návštěvníků. Za uplynulý týden se v bazénech svlažilo 783 koupajících.

Poraněná kráva zůstala zaklíněná na betonových schodech

Ústí nad Labem - Strážníci a hasiči s vyprošťovací technikou pomáhali v úterý odpoledne krávě, která spadla do betonového schodiště v ulici Pod Svahem v Ústí nad Labem.

Co se chystá

Sport na Ústecku

Tipy na výlet

 • 26. květen 2016

  Ústí nad Labem - Hrad Střekov stojí na sto metrů vysoké znělcové skále a je jednou z nejlépe dochovaných hradních zřícenin v České republice. Byl vybudován před rokem 1319 na příkaz Jana Lucemburského k ochraně labské cesty, vinoucí se podél Labe.

 • 24. květen 2016

  Krásný Dvůr - Krásný Dvůr (stránky zámku najdete zde) najdeme v Ústeckém kraji v obci stejného jména na Podbořansku. Jde o barokní stavbu v péči Národního památkového ústavu. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR a roku 2001 byl zámek prohlášen za národní kulturní památku. Zámek je proslulý rozlehlým parkem z konce 18. století. Nejstarší zmínka o zámku je z konce 13. století.

 • 22. květen 2016

  Žatec - Chmelový maják – dvaačtyřicetimetrová rozhledna – je dominantou Chrámu chmele a piva v Žatci na náměstí Prokopa Velkého. Ten je zábavným, poučným komplexem, který svými kořeny sahá do tradice světoznámého chmelařského regionu na severu Čech.

 • 19. květen 2016

  Ústecký kraj - Čeká nás další na akce velmi zajímavý víkend. Podívejte se na přehled více než tří desítek kulturních, sportovních a společenských událostí, které se budou konat v našem kraji a také u našich přeshraničních sousedů.

 • 17. květen 2016

  Mostecko - Vyhlídku na hnědouhelný lom Vršany najdeme u silnice spojující Komořany a bývalou obec Bylany, kde nyní leží průmyslový areál. Leží západně až jihozápadně od města Most. Dobývá se zde uhelné ložisko vyvinuté ve slatinicko-bylanské oblasti Severočeské uhelné pánve.

Zajímavosti

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×