Zprávy

Odkupu lázní Dr. Vrbenského do majetku Střekova brání nedostatečný počet souhlasících zastupitelů a vysoká cena za objekt

Střekov – Na oprýskané omítce visí cedule zakazující vstup. Na vytlučeném okně je vidět baner realitní kanceláře nabízející prodej objektu. Takový obrázek se naskytne každému, kdo se postaví před budovu lázní Dr. Vrbenského v Truhlářově ulici a rozhlédne se. V budoucnu ovšem může být realita úplně jiná.

Podnapilý řidič po honičce s policisty naboural do sloupu

Ústí nad Labem – Vážnou dopravní nehodou skončila v neděli v ranních hodinách honička mezi údajně podnapilým řidičem a policejní hlídkou. Střet si vyžádal zranění spolujezdce z ujíždějícího auta.

Mikuláš s čertem a andělem přijde za dětmi na náměstí, do sadů nebo dorazí v trolejbuse

Ústí nad Labem – K adventu neodmyslitelně patří jedna z tradic, kdy za dětmi chodí svatý Mikuláš doprovázený čertem a andělem. I v letošním roce je pro děti připravena řada mikulášských show.

PRÁVĚ TEĎ: Dopravu mezi Střekovem a Velkým Březnem komplikuje oprava silnice

Svádov – S dopravním omezením a nárazovými kolonami musí počítat řidiči v ulici Vítězná ve Svádově. Stavební dělníci provádějí na vyfrézovaném úseku pokládku nové asfaltové vrstvy.

Ústecké domácnosti ozdobí jehličnany z Čech, Německa a Nizozemí

Ústí nad Labem – S adventem u ústeckých obchodních center a hypermarketů začal prodej vánočních stromků. Prodejci nabízí jehličnany od pěstitelů z Čech, ale také z Německa a Nizozemí.

Víte, kde nakupujete na internetu? Devět z deseti kontrolovaných e-shopů v Ústeckém kraji porušilo zákon

Ústecký kraj - S příchodem vánočních svátků zaznamenávají především e-shopy zvýšený zájem o nákup zboží. Pro obchodníky i spotřebitele je vánoční prodej jedním z nejdůležitějších období roku. S nárůstem obliby nákupu přes internet zaznamenala Česká obchodní inspekce i nárůst nekalých praktik, které prodejci e-shopů používají.

Ve Ski areálu Telnice se o víkendu rozjede vlek Meva

Telnice – Svézt se na sjezdových lyžích budou moci o víkendu návštěvníci Ski areálu Telnice. Připravena je pro ně sjezdovka u vleku Meva.

V Krušnohorské ulici se díky silnému větru uvolnil plech z nákupního centra, poškodil jedno ze zaparkovaných aut

Ústí nad Labem - Krátce po páté hodině ranní vyjížděla hlídka městských strážníků do ulice Krušnohorská. V blízkosti nákupního centra Norma visela z mostní konstrukce v důsledku silného větru část plechu. Plech poškodil jedno ze zaparkovaných aut.

Co se chystá

Sport na Ústecku

Tipy na výlet

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 02. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Až devět milionu korun by mohli v příštím roce získat hasiči a policisté v Ústeckém kraji. Rada Ústeckého kraje totiž navrhuje zastupitelům rozhodnout o poskytnutí peněžitého daru České republice: Hasičskému záchrannému sboru Ústeckého kraje ve výši 5 000 000 korun a České republice, Krajskému ředitelství policie Ústeckého kraje ve výši 4 000 000 korun. V rámci návrhu rozpočtu na rok 2017 je totiž naplánována celkem částka ve výši devět milionu korun.

 • 29. listopad 2016

  Ústecký kraj - Když se před časem začalo ve velkém hovořit o různých nesmyslných poplatcích především v bankovnictví, nastala doslova revoluce. Od té doby se sice mnohé změnilo, ale i tak nalezneme v sazebnících bank stále zajímavé absurdity.

 • 27. listopad 2016

  ČR - Podzim je z pohledu dopravních nehod rizikovým obdobím, a to i pokud jde o střety zaviněné srážkou se zvěří. Časté mlhy a brzké stmívání, tedy snížená viditelnost, jsou nejčastější příčinou takových nehod. Je tedy potřeba dbát zvýšené opatrnosti na úsecích, které jsou značeny možným výskytem zvěře, ale i mimo ně s ohledem na ráz krajiny. Ke srážce může dojít v kteroukoliv denní i noční hodinu, i bez ohledu na roční období.

 • 27. listopad 2016

  Ústecký kraj - V Jízdním řádu 2017 přidají České dráhy vlaky s wi-fi připojením k internetu, s elektrickými zásuvkami pro napájení drobné elektroniky cestujících jako jsou notebooky, tablety nebo mobilní telefony. Rozšíření služeb se týká především desítek rychlíků.

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×