Zprávy

Za posledních deset let spáchalo sebevraždu v Ústeckém kraji tolik lidí, jako kdyby vymřelo malé městečko

Ústecký kraj – Policie v Ústeckém kraji zveřejnila předběžné statistiky sebevražd v letošním roce. Vyplývá z nich, že na život si sáhly nejméně už tři desítky lidí.

Zátah na bezdomovce v Ústí: Strážníci je chtějí vytlačit z centra

Ústí nad Labem - Na příkaz primátorky města Ústí nad Labem Věry Nechybové probíhá v ulicích tento týden preventivně bezpečnostní akce zaměřená na lidi bez domova, kteří v centru svým chováním obtěžují své okolí.

Z NÁMĚTŮ ČTENÁŘŮ: Silnici I/30 ze Všebořic na Bukov čeká oprava

Ústí nad Labem – S dopravním omezením musí v následujících dnech řidiči projíždějící ulicemi Božtěšická, Na Rondelu, Všebořická. Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD ČR) naplánovalo od středy 27. července rekonstrukci silnice I/30, která ulicemi prochází. Práce potrvají více jak měsíc.

Přístroj na odsávání sekretu z dýchacích cest usnadní vykašlávání malým pacientům Krajské zdravotní

Ústí nad Labem - Přístrojem „Cought Assist" na odsávání sekretu z dýchacích cest u dětí, které nedokáží efektivně vykašlávat, nově disponují zdravotníci Dětské kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Takzvaného „kašlacího asistenta" pro malé pacienty pořídila Krajská zdravotní, a. s., z daru od Nadace ČEZ, který obdržela v rámci tradiční charitativní akce „Krása pomáhá dětem".

Soutěž o vstupenky: Cirkus Andres míří do Ústí

Krásné Březno – Do metropole Ústeckého kraje míří cirkus Andres, který má nově tři velbloudí mláďata. Své šapitó postaví v Krásném Březně vedle místní pekárny. První představení proběhne již tento čtvrtek, tedy 28. července od 18 hodin.

Plavecký areál Klíše po třínedělní odstávce otevírá

Klíše – Na své si od pondělí (25. července) přijdou milovníci plavání, fitness a sauny. Plavecký areál Klíše po třínedělní odstávce otevře veřejnosti své dveře. Redakci E – Ústí.cz to potvrdil vedoucí Vlastimil Mařík.

Povodí Labe rekonstruuje kulturní památku

Ústí nad Labem – Masarykova zdymadla, jedna z našich vodních kulturních památek, jsou každoročně lákadlem mnoha turistických výletů. V současné době je provoz zdymadel omezen. Velká komora je vypuštěná a je to opravdu zajímavý pohled. Probíhají zde práce na rekonstrukci levé zdi velké plavební komory, která je vyvolána poškozením soudržnosti velké části kamenného obkladu od betonové konstrukce zdi.

Japonští závodní cyklisté přijeli trénovat na sever Čech. Už ochutnali i český tataráček

Louny – Japonský závodní cyklistický tým, který zastupuje jednoho z předních výrobců dílů pro automobilový průmysl a společnost provozující jednu z továren také v Lounech – Aisan Industry – přijel na soustředění do Česka. Nedlouho po svém příletu se seznámili závodníci Aisan Racing team s městem Louny a potkali se s jeho vedením. Po aklimatizaci začnou trénovat, v pondělí vyjedou společně s místními cyklisty.

Co se chystá

 • 27. červenec 2016

  Ústecký kraj - Jeden kraj – tři různé zoo. Tak to je název kampaně, kterou 2. července spustily severočeské zoologické zahrady Chomutov, Ústí nad Labem a Děčín. Hlavní myšlenkou kampaně je nabídnout návštěvníkům zvýhodněnou vstupenku do všech tří zoo a navíc možnost vyhrát vyhlídkový let, pokud se jim podaří navštívit všechny 3 zahrady do 31. října 2016.

 • 17. červenec 2016

  Březno u Chomutova - Na letišti v Březně u Chomutova se koná dvoudenní letní tuning sraz. Začíná v sobotu 23. července od 10 hodin, pokračuje do neděle do 12. hodiny.

 • 04. červenec 2016

  Děčínsko - Domov svaté Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje otevře 5. července veřejnosti své dveře. Návštěvníci se budou moci podívat, jak se žije opuštěným matkám s dětmi.

Sport na Ústecku

 • 23. červenec 2016

  Louny – Japonský závodní cyklistický tým, který zastupuje jednoho z předních výrobců dílů pro automobilový průmysl a společnost provozující jednu z továren také v Lounech – Aisan Industry – přijel na soustředění do Česka. Nedlouho po svém příletu se seznámili závodníci Aisan Racing team s městem Louny a potkali se s jeho vedením. Po aklimatizaci začnou trénovat, v pondělí vyjedou společně s místními cyklisty.

 • 12. červenec 2016

  Ústecký kraj - 29. ročník závodu „O cenu Českého Švýcarska" Tour de Feminin 2016 opanovala sympatická dánská cyklistka Cecilia Uttrup Ludwigová poté, co zvítězila v první a poslední páté etapě, které byly zároveň nejdelší v závodě. Česká reprezentantka Jarmila Machačová dojela celkově na jedenácté příčce.

 • 30. červen 2016

  Janov - Triola Cup - seriál automobilových závodů do vrchu - se dostává do druhé poloviny letošního ročníku, jede se opět pod záštitou hejtmana ÚK Oldřicha Bubeníčka. Tentokrát je závod jednodenní. Jede se na krásné trati na novém asfaltu Janov - Křižatky, která je velmi podobná trati v Monte Carlu. Část závodu vám v sobotu přineseme v premiérovém živém přenosu v 360° na našem webu. To znamená, že ve videu se budete moci rozhlížet v reálném čase závodních jízd!

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. červenec 2016

  Ústecký kraj - Hledáte během prázdnin netradiční zábavu? Nebojíte se adrenalinového dobrodružství? Vybrali jsme pro vás deset aktivit, které vás rozhodně nenechají chladnými a které najdete v Ústeckém kraji (a jednu těsně za ním).

 • 24. červenec 2016

  Most - Jak to dopadá, když si dospělí hrají? K vidění to bylo zcela poprvé v Mostě na velké předváděcí akci modelářů. Ti v sobotu příchozím bezplatně předvedli ke dvěma stovkám vozidel a dalších strojů. Akci pod širým nebem pořádal mostecký modelář Josef Hrdlička. Podívejte se na video. Fotogalerii najdete zde.

 • 24. červenec 2016

  Litvínov - Jiří Šlégr není jen držitelem nejslavnějších hokejových trofejí na světě, je také zdatný kuchař. Podívejte se na přípravu jeho poledního menu v litvínovské restauraci Sokolovna.

 • 20. červenec 2016

  Ústecký kraj - Stovky verbálních útoků zaznamenávají ročně zaměstnanci Úřadu práce ČR po celé republice. Agresivita klientů roste. Jen v průběhu roku 2015 došlo téměř k 400 útokům. Letos během prvního čtvrtletí evidoval ÚP ČR celkem 65 incidentů. Čtrnáct z nich se stalo v Ústeckém kraji.

 • 17. červenec 2016

  Praha – Žádné kolony, žádné zdržení, osmihodinová cesta přes noc, kdy se v klidu můžete vyspat. A auto se veze s vámi. Tak vypadá cestování mezi Prahou a letos velmi oblíbenou turistickou destinací – Popradem a Vysokými Tatrami – pomocí autovlaků. České dráhy zaznamenávající rostoucí zájem o tento způsob dopravy.

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×