Zprávy

TRAGÉDIE: Čtyřletý chlapeček, který se topil na Matyldě, svůj boj o život v ústecké nemocnici prohrál

Ústí n. L., Most - Smutná zpráva přišla z ústecké nemocnice, kde zemřel teprve čtyřletý chlapeček, který se v pátek odpoledne topil na mostecké Matyldě. Dítě ve vodě nalezl plavčík, který se snažil o resuscitaci, ve které dlouhé minuty pak pokračovala i přivolaná záchranná služba. Ta posléze chlapce transportovala vrtulníkem do ústecké nemocnice na dětské oddělení JIP. Bohužel po pár dnech chlapec boj o život prohrál.

Nejvíce bourali řidiči o víkendu na Ústecku. Hmotná škoda jde do milionů korun

Ústí nad Labem - Nejvíce práce z celého Ústeckého kraje měli od pátku do neděle dopravní policisté v Ústí nad Labem. Museli vyjet k šestnácti nehodám. Naštěstí při nich nevyhasl žádný lidský život.

Bouřka „pokácela“ na Ústecku dva stromy. Odstranili je hasiči

Ústecký kraj – Napilno měli o víkendu kvůli lokálním bouřkám hasiči po celém Ústeckém kraji. Vyjet museli po vydatných dešťových přeháňkách ke spadlým stromům, ucpaným kanálovým vpustím nebo čerpání vody ze sklepů domů.

Lanovka na Větruši se na jeden den zastaví

Ústí nad Labem – Na přerušený provoz lanovky na výletní zámeček Větruše narazí Ústečané a návštěvníci města. Důvodem je pravidelná údržba lanové dráhy.

CPI BYTY investuje do lepšího bydlení

Ústecký kraj - Sehnat bydlení podle představ vyžaduje mnoho času. Ne všichni si však mohou dovolit procházet desítky inzerátů. Není to jen zdlouhavé, ale i zbytečné.

Republikoví policisté pátrají po pacientovi z léčebného zařízení v Ryjicích

Ústí nad Labem – Při pátrání po pohřešovaném muži se na veřejnost obrátili ústečtí policisté. Od čtvrtka 23. června pátrají po šestašedesátiletém Ústečanovi Václavu Šulckovi s trvalým bydlištěm na Střekově, který se léčil na Oddělení následné péče ústecké Masarykovy nemocnice v Ryjicích.

Čtyři nemocnice v kraji mají nové monitory dechu pro novorozence. Dostaly je od nadace

Ústí na Labem – Čtyři nemocnice v Ústeckém kraji obdržely tento týden celkem 41 nových monitorů dechu pro novorozence. Dostaly je od Nadace Křižovatka. Jednalo se o dar v celkové hodnotě 121 770 korun.

OBRAZEM: Den s policií a IZS přilákal stovky návštěvníků

Ústí nad Labem - Vedení ústecké policie uspořádalo pro veřejnost ve čtvrtek na parkovišti u Zimního stadionu již 5.ročník Dne policie a složek Integrovaného záchranného systému. Preventivní akce i tentokrát přilákala velké množství předškoláků, školáků ale i jejich rodičů a prarodičů.

Co se chystá

Sport na Ústecku

 • 11. červen 2016

  Chomutov - Neskutečný zápal pro závodění, nadšení do aut, nádherná trať i záludné počasí, které prověřuje řidičské umění. Takové jsou dvoudenní závody do vrchu v sérii Triola Cup, které se jedou během druhého červnového víkendu na trati mezi Chomutovem a Blatnem.

 • 09. červen 2016

  Chomutov - Jezdci i diváci se můžou opět těšit na další z podniku závodů do vrchu Triola Cup. Tentokrát je čeká mistrovská trať mezi Chomutovem a Blatnem. V sobotu 11. a v neděli 12. června se zde pojede již třetí dvojzávod, na bezchybném povrchu, se špičkovou pasivní i aktivní ochranou jezdců i diváků a opět po záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

 • 30. květen 2016

  Ústí n. L., Praha - Taneční soutěžní tour Czech Dance Masters 2016 vrcholila Mistrovstvím České republiky a Hobby festivalem 2016 o uplynulém víkendu v Průmyslovém paláci v Praze Holešovicích. V tomto grandfinále nechyběli ani tanečníci Dance Center Marverci (DCM) ústeckého Domu dětí a mládeže, kteří si sem vytančili postup z regionálního a zemského kola.

Tipy na výlet

 • 24. červen 2016

  Chomutov - Naprosto jedinečné stroje můžete obdivovat až do neděle 26. června a poté 26. až 28. srpna 2016 v železničním depozitáři Národního technického muzea v Chomutově. Všichni fandové historie, cestování a železnic, pospěšte si, jinak nepřístupný sklad je otevřený doslova jen pár hodin v roce.

 • 24. červen 2016

  Ústecký kraj - Chcete si vyrazit na romantický výlet se spoustou zajímavých zastávek? Představujeme vám turistické linky Dopravy Ústeckého kraje. Po kolejích i po vodě vás zavedou na ta nejhezčí místa našeho regionu.

 • 21. červen 2016

  Mníšek – Nedaleko Mníšku v Krušných horách nad Janovem na Mostecku najdete rozhlednu Jeřabina. Nabízí úžasné výhledy na svahy Krušných hor, louky na jejich vrcholech, větrné elektrárny i města v nížině.

 • 20. červen 2016

  Děčín - Zřejmě nejúchvatnější pohled na město Děčín a jeden z nejhezčích výhledů v Ústeckém kraji vůbec – to nabízí Pastýřská stěna. My se na strmou pískovcovou skálu sahající až 160 metrů nad hladinu řeky Labe, která se klikatí v údolí, podívali s naší 360° kamerou.

 • 17. červen 2016

  Litvínov - Spolek Veteráni Litvínov zřídil ve své nové klubovně muzeum v nově zrekonstruované bývalé drážní budově poblíž vlakového nádraží v Litvínově a své exponáty pravidelně obměňuje. Vstupné je dobrovolné a předseda spolku Veteráni Litvínov Tomáš Urban slibuje, že se návštěvníci mají pokaždé opravdu na co těšit.

Zajímavosti

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×