Pondělí 27. září 2021
Svátek má Jonáš

Most - Na místě uhelných lomů v Mostě jsou nyní vloni otevřené jezero Most a o několik let starší Matylda. Obě mají nové zázemí pro návštěvníky. Které je oblíbenější?

Plovoucí bazén přímo na jezeře, padesátimetrová dráha pro plavce či lepší přístup do vody. To jsou novinky v rekreačním a sportovním areálu Matylda v Mostě. "V letošním roce jsme dokončili revitalizaci břehových linií jezera Matylda včetně instalace plovoucích zařízení," uvádí primátor Mostu Jan Paparega. "Bazén je vybaven vnitřním, vestavěným dnem. Je to bazén určený pro děti, to znamená, že by zde nemělo dojít k žádným mimořádným situacím," vysvětluje František Jirásek, vedoucí odboru investic na mosteckém magistrátu. Stavba vyšla přibližně na 45 milionů korun a její financování bylo zajištěno státem v rámci programu pro zahlazování důlních činností v Ústeckém a Karlovarském kraji.

Od loňského září je veřejnosti rovněž přístupná krajina kolem jezera Most. A v prostoru hlavní pláže přibývají stále další novinky: Dosázená je tam zeleň, nové jsou slunečníky. U velkého parkoviště se dodělávají stánky na občerstvení s terasou a nové sociální zázemí.

Jezero Most vzniklo zatopením hnědouhelného dolu Ležáky, kde se těžilo až do konce 90. let. Postupem času se z nevzhledné jámy proměnilo v nádherné jezero s průzračnou vodou pocházející z řeky Ohře. Přístup osob do území jezera Most je celoroční a volný. Jezero Most je vodní plocha s koupáním na vlastní nebezpečí, rovněž veškeré rekreační a sportovní aktivity jsou na vlastní nebezpečí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací