Sobota 23. leden 2021
Svátek má Zdeněk

Ústí nad Labem - Zoologická zahrada Ústí nad Labem vydává originální suvenýrovou eurobankovku s nulovou nominální hodnotou. Jedná se o sběratelský fenomén po celé Evropě a po mnoha turistických místech se ústecká zoo přidává do skupiny, která vydává vlastní motiv.

Na eurobankovce jsou vyobrazena zvířata z naší zoo – tučňák brýlový, tapír čabrakový, tygr malajský a lemur kata.

Suvenýrová bankovka je vyrobena ze 100% bavlněného papíru používaného při výrobě skutečné bankovky a obsahuje i některé ochranné prvky jako pravá bankovka (hologram, mikrotisk, UV ochranné prvky,…) a zároveň je opatřena proti případnému zneužití v automatech i v čtečkách. Každý kus je unikátní, neboť je opatřen sériovým číslováním. Výrobu zajišťuje společnost Oberthur Technologies, která vyrábí i pravé euro bankovky. Tvůrcem myšlenky Euro Souvenir bankovek je Francouz Richard Faille, jeho hlavní filosofií je podpora turismu významných lokalit Evropy. Od roku 2018 se tento koncept rozšířil i na Slovensko a do České republiky. Tento suvenýr je vhodný pro turisty, malé i velké návštěvníky, sběratele a také pro nadšence z oblasti numismatiky. Především sběratelé mají velký zájem o další kousek do sbírky, a proto jsou eurobankovky vyprodávány během několika hodin, popřípadě dní.

Ústecká zoo do prodeje uvolňuje 3 500 kusů eurobankovek. „Zájemci si mohou suvenýr zakoupit pouze v Zoo Ústí nad Labem ve středu 4. prosince 2019 od 9.00 hodin do 15.00 hodin. Prodejním místem bude Zooškola Heinricha Lumpeho v dolní části zoo. Cena jedné eurobankovky je 80 Kč a platba bude probíhat pouze v hotovosti. Každý zájemce si může po předložení platné vstupenky zakoupit pouze 5 kusů eurobankovek,“ informuje Nikola Roštejnská z ústecké zoo.

Kompletní podmínky prodeje jsou zveřejněny na webových stránkách www.zoousti.cz.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací