Neděle 17. leden 2021
Svátek má Drahoslav

Ústí nad Labem - Panenka Kiwanis již 19 let pomáhá nemocným dětem v nemocnicích s uzdravováním. Česká Kiwanis panenka vznikla 23. listopadu 2000 právě v Ústí nad Labem.

Prvních 60 kusů panenky udělalo radost dětským pacientům na chirurgickém oddělení v Ústecké nemocnici. Velkou radost udělaly nejen dětem, ale také paní Míše Rotové, která přesně věděla jak jí využít. V té době byla herní terapeutkou. Nyní je vrchní sestra dětské chirurgie. Kiwanis Panenka je předávána dětem v českých a slovenských nemocnicích bezplatně. Na její výrobě se podílí stovky dobrovolníků, mezi které patří i lidé z Domovů pro seniory, kde se tyto panenky plní speciální hmotou a došívají.

Celou oslavu zahájila prezidentka Kiwanis klubu Ústí nad Labem, o.s. Neziskové organizace Mgr. Lenka Janatová, která poděkovala klientům domova za spolupráci. Slova s velkým díky pronesla i Pavlína Hrušková, která přislíbila na další oslavu videospot s reakcí dětí na darované panenky. Starosta městského obvodu Jaroslav Šimanovský poděkoval za pozvání a všem popřál „AŤ VÁM TO DÁL KRÁSNĚ ŠIJE“. Na akci hrála kapela „REPARÁT“, vystoupily děti z Dětského domova ze Střekova.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací