Neděle 17. leden 2021
Svátek má Drahoslav

Ústí nad Labem - Vánoční strom se první adventní neděli spolu s další výzdobou rozsvítil na Lidickém náměstí. Zahájení Ústeckých Vánoc sledovaly stovky lidí. Pozdravit je přišel primátor Petr Nedvědický, který všem popřál krásný advent a dětem doporučil, ať nezapomenou napsat Ježíškovi.

Vánočnímu stromu požehnal ústecký arcibiskup Miroslav Šimáček. Pak už zaplněné náměstí netrpělivě odpočítávalo. Jako první se rozsvítila hvězda, pak ozdoby na stromě a nakonec celé náměstí a vzápětí oblohu rozzářil ohňostroj.

Během nedělního programu pobavila děti i rodiče Majda z Kouzelné školky, koledy zazpíval dětský sbor Ústecké Bambini a večer vyvrcholil vystoupením Jiřího Korna.

Program Ústeckých Vánoc je připraven až do 23. prosince. Návštěvníci se mohou těšit na pohádky, hudební vystoupení, tvůrčí dílny a další zajímavosti. Otevřen je Ježíškův poštovní úřad.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací