Pondělí 26. září 2022
Svátek má Andrea

Litvínov - Ve vyloučené lokalitě Janov v Litvínově začala v pátek 24. června další demolice panelového domu. Jde o druhý vybydlený objekt v Gluckově ulici, který nechává město Litvínov strhnout k zemi. Náklady na revitalizaci území přesáhnou osm milionů korun.

Na demolici získal Litvínov dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Dotace bude poskytnuta na polovinu z celkových uznatelných nákladů, činit bude 3,4 milionu korun. Spoluúčast města činí asi 4,3 milionu korun. Revitalizace území potom přijde asi na 590 tisíc korun. V místě zbouraného velkého panelového domu bude parčík se stromy, květinová loučka a záhon trvalek.

Kvůli demolici jsou dočasně přestěhované do jiných budov Mateřská škola v Gluckově ulici a Základní škola speciální – Školička. Nacházejí se totiž v blízkosti staveniště.

První dům v Janově nechalo město zbourat v roce 2020 jen o pár desítek metrů dále. Tam již nyní rostou stromy.

Další dům určený k demolici stojí v Hamerské ulici, s pomocí dotace půjde k zemi rovněž letos. I po tomto paneláku zůstane zatravněná plocha se stromy.

Posledním vybydleným domem, který město získalo do svého vlastnictví za účelem demolice, je panelák v Jiřetínské ulici. Demoliční výměr je vydaný, zastupitelé schválili podání žádosti o dotaci.

„Všechny zmíněné stavby byly, případně ještě stále jsou, bezpečnostním i hygienickým rizikem pro obyvatele janovského sídliště. Proto jsme přistoupili k jejich demolici a s tímto záměrem město domy vykoupilo od původního majitele,“ uvedla starostka Litvínova Kamila Bláhová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist