Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Ústí nad Labem - Vzhledem k tomu, že při dnu „otevřených dveří“, které primátor města pravidelně pořádá pro občany, kde ze strany občanů padly připomínky k čistotě centra města, nařídil primátor strážníkům kontroly, které budou zaměřeny na nešvary, které obyvatele a návštěvníky města nejvíce trápí.

První den tohoto opatření bylo hlídkami zkontrolováno devatenáct osob, které svým protiprávním jednáním porušily právní normy. Většinou se jednalo o porušení obecně závazné vyhlášky města o požívání alkoholu na veřejnosti a kouření v prostoru zastávek městské hromadné dopravy. Ve třech případech byly z prostoru Mírového námětí vykázány osoby, které svým chováním obtěžovaly kolemjdoucí.

Jak uvedl primátor města Petr Nedvědický: „Stav centra je skutečně nedůstojný, proto jsme se touto situací zabývali velmi intenzivně. Problémy v této lokalitě narostly a vyžadují důrazné řešení. Reagujeme tak i na stížnosti občanů, kteří chtějí, aby tu byl pořádek a klid. Svolán byl příslušný odbor, zástupci firmy AVE a předložena byla opatření, která zabrání opakování nepořádku. Centrum města je v oblasti čistoty a pořádku zónou prvořadého zájmu v oblasti od divadla po nádraží a podle toho k ní chceme přistupovat. Proto jsou až do odvolání posíleny hlídky strážníků přímo v této lokalitě“.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací