Pondělí 25. červen 2018
Svátek má Ivan

Peruc - V Peruci na Lounsku se v sobotu 9. září uskuteční Krajské dožínky Ústeckého kraje. V letošním roce se jedná o jubilejní X. ročník této oblíbené akce, kde se prezentují drobní řemeslníci, vystavovatelé zemědělské techniky a prodejci z celého Ústeckého kraje.

Součástí programu bude ukázka novodobých a historických traktorů i kombajnů, ukázky tradičních řemesel, například řezbáře, hrnčíře, soukeníka či přadleny. Chybět nesmí ani chasníci a děvečky, správná vesnická muzika, historické tanečnice. Uvidíte mažoretky, spoustu dalších doprovodných programů, několik koncertů, k zhlédnutí bude i několik výstav, expozice drobnochovatelů a mnoho dalšího.

Návštěvníci budou moci ochutnat či zakoupit regionální potraviny, výrobky, ovoce a zeleninu z Ústeckého kraje. Vstup na akci a parkování bude pro veřejnost zdarma.

Akce se uskuteční pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Buneníčka a je jednou z akcí projektu Rodinného stříbra. Jedná se o projekt, který vznikl v zájmu udržení kontinuity a zachování nejvýznamnějších akcí celokrajského i nadregionálního významu. Ústecký kraj se na nich podílí poskytnutím finanční podpory, v některých případech i formou spolupořadatelství. Kraj má zájem identifikovat se s aktivitami uvedeného druhu a pomoci tak zachovat i dále předávat tradice.

0709dozinkyprogram

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací