Pondělí 25. červen 2018
Svátek má Ivan

Žalany - První školní den v základní škole v Žalanech na Teplicku byl pro tamní děti i učitele ještě slavnostnější, než by byl obvykle. Při své cestě do Ústeckého kraje se mezi nimi zastavil bývalý prezident Václav Klaus.

S několika členy ochranky vstupuje Václav Klaus do opravené školy. Ve třídě prvňáčků je naprosto plno. "Snad se tam vejdete," říká mi ředitel školy Lukáš Šimon. Letos nastoupilo šestadvacet prvňáčků, otevírala se jedna první třída. S dětmi jsou ve třídě rodiče i prarodiče. Na lavicích leží nezbytné kornouty plné sladkostí, Václav Klaus vypráví, že se do školy rovněž těšívával. A obrací se k rodičům: "Skončilo období, kdy děti všechno umí a nemají úkoly," rozesmívá třídu.

Lukáš Šimon vyzývá dět, aby se přihlásily, kdo se do školy těšil. Zvedají se ruce. A kdo se netěšil? Ani jedna.

Prezidenta přivítali ve škole starostové Žalan i sousední Bořislavi, Václav Klaus dostal jako dárek knihu o Bořislavi, kterou hned pochválil, ve třídě obdržel ještě kytičku a od třídní učitelky osobní dárek, zdobený perník. Na oplátku dětem rozdal na památku hrnečky a prezidentskou fotografii. Poté ještě pozdravil celou školu v tělocvičně.

Video

Foto

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací