Úterý 26. květen 2020
Svátek má Filip

Ústí nad Labem - Spojování mladých a seniorů pod jednu střechu je současným celospolečenským sociálně prospěšným trendem. Ne však v době COVID-19. Magistrát města Ústí nad Labem se snaží ochránit obyvatele Domova pro seniory Orlická a Azylového domu pro matky s dětmi a dočasně oddělit seniory od maminek s dětmi.

Na vysokoškolských kolejích UJEP najdou ode dneška dočasný azyl klientky ústeckého Domova pro seniory Orlická a Azylového domu pro matky s dětmi, příspěvkové organizace města Ústí nad Labem.

Zejména lidé vyšší věkové skupiny jsou epidemií koronaviru nejvíce ohroženi. Je naprosto nezbytné, aby s nákazou nepřišli do kontaktu. Tuto možnost se aktuálně snaží vyloučit ústecký magistrát a hledá místa, kam by bylo možné, na dobu nezbytně nutnou, přestěhovat matky s dětmi z místního Azylového domu, který sdílí společně se seniory.

„Byl jsem požádán primátorem města Ústí nad Labem, Petrem Nedvědickým, zda by nebylo možné ubytovat matky s dětmi dočasně na studentských kolejích UJEP na Klíši,“ vysvětluje rektor, doc. Martin Balej.

Po dohodě s kvestorem UJEP a ředitelem Správy kolejí a menz (SKM) bylo ujednáno, že univerzita vyjde magistrátu, který je zřizovatelem tohoto pobytového sociálního zařízení a které v souvislosti s potřebou maximalizovat ochranu seniorů před koronavirovou nákazou hledá místo pro dočasný pobyt azylantek, vstříc a nabídne k ubytování volné kapacity vysokoškolských kolejí.

„Během dnešního dne bylo na kolejích ubytováno 11 maminek s celkem 22 dětmi, a to na standardních studentských pokojích. Zde mají azylantky k dispozici vlastní sociální zařízení (WC a koupelnu se sprchovým koutem) a na patře pak společnou kuchyňku a prádelnu,“ upozorňuje ředitel SKM Mgr. Tomáš Kraus.

Ubytování je dočasné a mělo by skončit 31. 5. 2020.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací