Čtvrtek 6. srpen 2020
Svátek má Oldřiška

Teplice – Letošní Zahájení 865. lázeňské sezony v Teplicích mělo hned několik premiér. Poprvé po letech se s primátorským řetězem na pódiu neobjevil Jaroslav Kubera, ale Hynek Hanza. Ten svým proslovem přesvědčil, že je hodným nástupcem bývalého primátora nejen ve věcech spravování města, ale i při zahájení lázeňské sezony. Jaroslav Kubera si jeho projev ujít nenechal, stejně jako atmosféru slavnostního odemčení pramenů a začátku oslav, kterých se zúčastnil spolu s manželkou.

Premiéru měla i nově vydlážděná Lázeňská ulička, která se otevřela v rámci lázeňské sezony. Sice ještě chybí dlažba v horní části, která se bude dokončovat v létě, ale i tak už jde o příjemný vizuální posun. Do třetice šlo o premiéru velkoformátového promítání hokejového zápasu během sobotního programu na boční zeď teplického domu kultury. Zajímavé je, že se jednalo o neplánovanou akci. Primátor Hynek Hanza promptně zareagoval na příspěvek ve facebookové skupině, kde jedna z teplických žen naznačila, že by společné sledování významného zápasu v rámci programu Lázeňské nebylo špatné. Primátor s náměstkem Jiřím Štáblem a pracovníky domu kultury zapracovali a během několika málo hodin byla večerní projekce připravená.

Z bohatého programu, na jehož přípravě se podílel zejména dům kultury, ale i řada spolků a organizací, si návštěvníci zahájení lázeňské sezony mohli vybírat podle stylu, nálady a hudebních preferencí. Připravených bylo celkem pět pódií. Velký zájem vzbudily například kapely Vitacit, Vltava, Znouzecnost nebo zpěvák Xindl X. Svůj početný zástup fanoušků přitáhla večer i domácí, teplická kapela Blue Rocket. Do šanovské mušle, kde dopoledne probíhal happening teplického domu dětí a mládeže, přišli odpoledne především příznivci dechové a lidové hudby.

V neděli 26. května program zahájení lázeňské sezony pokračuje. Jedinou změnou v něm je zrušení vystoupení kapely Už jsme doma, z vážných zdravotních důvodů na straně kytaristy. UJD měla odehrát s Romkem Hanzlíkem vzpomínkový koncert na léta spojená s FPB a odstartovat tak program ve 13 hodin na Ptačích schodech. Pořadatelům z domu kultury se podařil téměř zázrak a ze dne na den domluvili náhradní vystoupení, kapely -123 minut, která pro teplické slavnosti přerušila nahrávání nového alba. Kromě zmíněné kapely jsou v nedělním programu zastoupené například skupiny Yo Yo band, Wohnout, skvělá jazzová vokální kapela Prime Time Voice, zpěvačka Olga Lounová, František Nedvěd a spousta dalších. Teplickými je velmi očekávaný program s názvem Back to Home, na kterém se představí domácí rockové legendy jako Motorband, Hlahol a jejich hosté, mimo jiné Milan Špalek z Kabátů.

Ke skvělé atmosféře a průběhu slavností přispívá také řada stánkařů, kteří zajišťují, aby nálady návštěvníků nepokazil hlad, žízeň a aby si domů mohli odnést kromě zážitků i něco pěkného. Svého volna se museli vzdát rovněž hasiči, záchranáři i policisté, kteří dbají na bezproblémový průběh slavností a na bezpečí návštěvníků.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací