Sobota 17. srpen 2019
Svátek má Petra

Klíše - Desítky odborníků na trestnou činnost se sjedou na ústeckou univerzitu. V pondělí a v úterý (21 a 22. ledna) zde proběhnou VII. Kriminologické dny.

Luxusní výběr expertů, kteří řeší a zkoumají kriminalitu či se pokoušejí o její prevenci, se podařilo svolat hlavním organizátorům konference – Fakultě sociálně ekonomické UJEP (FSE) a České kriminologické společnosti. „Největší přínos Kriminologických dnů spatřuji v zapojení FSE do odborné diskuze týkající se současných a budoucích problémů spojených s bezpečnostní situací v České republice. Chceme tím přispět k alespoň částečnému vyjasnění nejasností a předsudků, které v ČR i v Ústeckém kraji v této oblasti dnes panují,“ říká doc. PhDr. Pavel Kuchař, CSc., z Fakulty sociálně ekonomické UJEP.

Kriminalistické dny, které se konají zároveň jako výroční zasedání České kriminologické společnosti, obsahově zamíří nejen k popisu současného stavu trestné činnosti na území našeho státu, aktuálnímu vězeňskému systému, trestnímu právu a organizacím či institucím, které ho zajišťují. Hovořit se bude také o vyloučených lokalitách, životě dětí vězněných rodičů, recidivitě mládeže, sociální práci s obětmi trestných činů nebo násilí motivovaném sexuální orientací a genderovou identitou. „Prostřednictvím odborníků nahlédneme také do věznic, například na práci s vězněnými uživateli drog či osobami s poruchami osobnosti. Speciální panel pak bude věnovaný policejním složkám, jejich výkonu, důvěře občanů v policii. Představeny také budou výsledky aktuálního průzkumu, co soudí občané o policii,“  uzavírá PhDr. Pavel Kuchař, CSc.

O širokém rozsahu témat, která se spojují s trestnou činností, výmluvně hovoří program konference, jenž seskupil 150 zástupců 12 vysokých škol, Úřadu vlády České republiky, ministerstva vnitra, ministerstva spravedlnosti, Kanceláře veřejného ochránce práv, Institutu pro kriminologii a sociální prevenci, Bezpečnostní informační služby České republiky, vězeňské služby, Mezinárodního vězeňského společenství, Nejvyššího státního zastupitelství České republiky, probační a mediační služby, znalců, soukromých společností a center.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací