Čtvrtek 6. srpen 2020
Svátek má Oldřiška

Ústí nad Labem - Další ze série odborných konferencí pořádaných Krajskou zdravotní a.s. byla 38. Severočeská transfuziologická konference, která proběhla na Větruši v Ústí nad Labem. Konala se pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka a ředitele zdravotní péče ústecké nemocnice MUDr. Josefa Liehneho.

Oba pánové také v úvodu pozdravili a přivítali přítomné u příležitosti 70. výročí transfuzního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a 125. výročí založení této nemocnice.

1705konference

Konferenci zahájil hejtman Oldřich Bubeníček. Zdroj: www.kr-ustecky.cz

Hejtman Bubeníček, který má sám za sebou 123 dárcovských odběrů krve, poděkoval přítomným lékařům za jejich práci, která zachraňuje lidské životy. V rámci konference patřily první příspěvky samotnému primáři transfuziologického oddělení Masarykovy nemocnice MUDr. Jiřímu Masopustovi, který pohovořil nejen o sedmdesátileté historii místního oddělení, ale také o budoucnosti transfúzní medicíny. O novinkách v oboru dále přednášeli odborníci ze špičkových pracovišť v Praze, Plzni či Liberci.

Krajská zdravotní a.s. jako největší poskytovatel zdravotní péče v Ústeckém kraji v letošním roce pořádá jedenáct odborných konferencí, kterým udělil svou záštitu hejtman Oldřich Bubeníček.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací