Pátek 26. únor 2021
Svátek má Dorota

ČR - Ve středu 23. září vydal nový ministr zdravotnictví Roman Prymula další mimořádná opatření a v souvislosti s tím apeluje na veřejnost, aby omezila návštěvy hromadných akcí.

Dle jeho slov nejsou naše data o počtu nemocných ve srovnání s jinými evropskými zeměmi uspokojivá a v protiepidemických opatřeních vidí naprosto klíčový prvek ke zlepšení vývoje současné epidemiologické situace.

Omezení otevírací doby provozoven stravovacích služeb

U stravovacích zařízení je omezena zavírací doba od 22:00 do 6:00 hodin. Nadále platí, že do provozoven bude moci vstoupit pouze tolik lidí, kolik je míst k sezení. Zákazníci jsou usazeni tak, že mezi nimi je odstup alespoň 1,5 metru, a to s výjimkou zákazníků sedících u jednoho stolu. V případě jídla nebo pití s sebou a následné konzumace na místě je nutný odstup od jiných osob alespoň dva metry, kromě členů domácnosti.

Účinnost opatření je 14 dní, tedy od 24. září 2020 od 0:00 hodin do 7. října 2020 do 23:59 hodin.

 

Pořádání hromadných akcí

Hromadné akce konané v areálu členěném do sektorů ve vnitřních prostorách se snižuje na 1000 osob, v areálu členěném na sektory ve venkovních prostorách na 2000 osob. Do tohoto počtu se nezapočítají osoby, které se podílejí na realizaci hromadné akce, jsou-li oddělené od účastníků. U ostatních akcí, kde nejsou možné sektory, zůstává limit 500 osob uvnitř a 1000 osob venku. Od počtu 10 osob uvnitř a 50 osob venku lze však akci konat jen v režimu, kdy každý má své místo k sezení, na kterém se převážně zdržuje. Výjimkou jsou schůze ústavních orgánů, soudů, výstavy nebo trhy a veletrhy. V případě opuštění svého místa k sezení osoby udržují od ostatních dvoumetrový odstup.

Účinnost opatření od čtvrtka 24. září v celé ČR 14 dnů, končí tedy 7. října.

 

Povinnost nošení roušek

  • ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště nebo místo ubytování
  • ve školách a školských zařízeních, včetně středních a vysokých škol,
  • v prostředcích veřejné dopravy (MHD, meziměstské autobusy a vlaky, taxislužby),
  • při vnitřních hromadných akcích při jakémkoliv počtu účastníků.

Účinnost opatření od 18. září 2020 do odvolání.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací