Pondělí 30. březen 2020
Svátek má Arnošt

Ústí nad Labem - V úterý 18. února se uskutečnilo v TyfloCentru další z pravidelných setkání strážníků ze skupiny prevence kriminality a dopravní výchovy Městské policie Ústí nad Labem s občany postiženými zdravotním handicapem.

TyfloCentrum představuje místo, kde se schází nevidomí a slabozrací lidé. Spolu se seniory a dětmi patří tato skupina obyvatel mezi nejohroženější z pohledu prevence kriminality. Setkání se uskutečnilo v rámci preventivního programu městské policie „Myslíme na Vás“.

Na programu besedy byla přednáška o ochraně osob a majetku a o bezpečném pohybu tělesně postižených lidí v silniční dopravě. Tohoto setkání se zúčastnil i primátor města Petr Nedvědický, který přišel pozdravit a seznámit přítomné s novinkami v rámci Statutárního města Ústí nad Labem. Ale primátorova přítomnost na tomto setkání nebyla vůbec náhodná nebo zdvořilostní. Primátor svojí přítomností reagoval na dopis, který mu zaslal jeden slabozraký občan, a ve kterém si postěžoval na některé nedostatky, týkající se pohybu postižených lidí slepotou po našem městě.

Podle zkušeností zúčastněných jsou pro nevidomé občany největší problémy neoznačené výkopy, lešení, která nemají u země vodící lištu, reklamní poutače typu „A“, umístěné nešetrně na chodnících a nebo na malý počet ozvučených semaforů. Některé podněty handicapovaných se týkaly městské hromadné dopravy, kdy si nevidomí posteskli nad nedostatkem hlásičů v trolejbusech, které informují cestující o názvech zastávek na trase při pohybu trolejbusu. Na závěr setkání předali strážníci všem přítomným tašky s reflexními prvky, které pro ně věnovalo vedení města.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací