Neděle 31. květen 2020
Svátek má Kamila

Ústí nad Labem - Černé skládky trápí nejedno město a není tomu jinak ani v Ústí nad Labem. S tímto problémem se potýkají již několik let a často na lidi, kteří svůj odpad odhodí, kde se jim zachce, jsou někdy krátcí.

Tyto skládky představují problém v oblasti ochrany životního prostředí každého města a obce. Nejen, že hyzdí vzhled města, ale představují i zdravotní rizika pro obyvatele. Přestože za nelegální uložení odpadu mimo vyhrazená místa hrozí vysoké pokuty, některé lidi to od jejich počínání vůbec neodrazuje. S příchodem jara se mnozí zbavují nepotřebných věcí a místo toho, aby tento odpad odvezli na skládku, která je pro občany města zdarma, vyhodí svůj náklad, kde se jim zlíbí.

S tímto problémem se vedení města rozhodlo skoncovat, nebo alespoň těmto lidem jejich počínání ztížit. Z těchto důvodů nařídil primátor města Petr Nedvědický městské policii provést preventivně bezpečnostní akce zaměřené na osoby zakládající černé skládky.

V rámci akce "čisté město" nainstalovali strážníci na vytipovaná místa čtyři fotopasti a jednu mobilní kameru. Výsledek se dostavil poměrně brzy. Během týdne bylo pomocí fotopastí odhaleno čtrnáct případů, kdy došlo k založení nepovolené skládky. Po zpracování všech usvědčujících materiálů budou tito přestupci předáni k dořešení na odbor životního prostředí ke správnímu řízení.

Dá se předpokládat, že po vyhodnocení záznamu z mobilní kamery počet přestupců ještě vzroste. Jak uvedl primátor města Petr Nedvědický: "Počet odhalených hříšníků je alarmující, městská policie zvolila správné řešení a doufám, že tyto odhalené případy poslouží nejen k postihu, ale i jako varování ".

Bezpečnostní akce zaměřené na čistotu města budou pokračovat i nadále.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací