Středa 10. srpen 2022
Svátek má Vavřinec

Ústí nad Labem – Zapojit se do celorepublikového projektu, který má za cíl seniorům a handicapovaným zažít nový zážitek při trávení volného času, se rozhodlo Zdravé město Ústí nad Labem. Připravuje testovací provoz elektrické cyklorikši, která bude sloužit k aktivitě známé jako Cykloterapie.

Statutární město Ústí nad Labem na svých webových uvádí, že oddělení cestovního ruchu, pod které Projekt Zdravé město a místní Agenda 21 spadá, iniciovalo pořízení jednoho kusu cargo kola pro přepravu osob s cílem rozšířit nabídku městského cyklocentra pro osoby s omezenou možností pohybu. „Myšlenka projet se na kole po Labské stezce už nebude nijak nereálná například pro seniory, handicapované děti nebo další cílové skupiny. Provoz elektrické tříkolky bude zajištěn díky spolupráci města, Dobrovolnického centra a Městských služeb Ústí nad Labem. Právě dobrovolníci budou těmi, kdo budou v první testovací fázi vozit seniory a díky odbornému proškolení budou schopni bezpečně ovládat provoz a obsluhu. Senior se pohodlně usadí do prostorné sedačky a může vyrazit na projížďku s příjemným doprovodem,“ píše se v dokumentu.

Dobrovolnické centrum v Ústí nad Labem tímto hledá nové zájemce a ochotné spolupracovníky, kteří mají zájem se zapojit do testovacího provozu. „Jedná se o zcela novou a jedinečnou aktivitu ve městě, která bude poprvé fungovat v domově pro seniory ve Velkém Březně, tedy přímo na cyklostezce,“ pokračuje text.

Cykloterapie - právo na vítr ve vlasech – je nová forma aktivity pro seniory či hendikepované. Dobrovolník musí být velkorysý a laskavý k seniorům a dalším osobám, které veze. Jezdit pomalu a bezpečně, aby bylo možné procítit okolní prostředí a pohovořit s lidmi, které míjí. Vyprávět se seniory a nechat si vyprávět jejich životní příběhy, dokumentovat je. Pečovat o rozvíjení vztahů se seniory, mezi generacemi, se zaměstnanci domovů a s rodinami seniorů. Nebát se věku, v 75 nic nekončí, život je zábavný i smutný, krásný a smysluplný. Vytváří stále nové příležitosti.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist