Sobota 24. říjen 2020
Svátek má Nina

Teplice – Jediná botanická zahrada v Ústeckém kraji je zároveň jedna z nejhezčích v republice. Udělejte si výlet do Teplic a projděte se po světadílech a obdivujte jejich flóru.

Venkovní část je protkaná dřevěnými i kamennými chodníčky, trávníky, na které můžete vstoupit, jak vás výslovně nabádají. V zahradě jsou rovněž rozlehlé skleníky. Ty jsou rozdělené na různá pásma. Vstoupit můžete i do deštného pralesa. A jestli máte rádi zvířata, i na ta zde narazíte v podobě ryb v akváriích, želv, plazů, ale i ptáků.

VIDEO

Vstupné stojí dospělého 90 korun, děti od 6-15 let, žáky a studenty do 26 let s platným průkazem a seniory nad 60 let 50 korun, za rodinné vstupné (2 dospělí + 3 děti) zaplatíte 200 Kč. Objednat si můžete permanentní vstupenku do konce roku či komentovanou prohlídku v češtině. V areálu je rovněž občerstvení.

Náš tip: Zpříjemněte si váš výlet a nastupte v centru Teplic do vláčku Humboldt. Ten vás proveze krásnými místy v centru Teplic až k Botanické zahradě, dá vám čas si ji prohlédnout a pak vás zase sveze zpět.

VIDEO

Turistický vláček Humboldt jezdí v pravidelných časech od úterý do neděle vždy po hodině od 14 do 17 hodin od Zámeckého náměstí (před vstupem do Regionálního muzea v Teplicích) do Zámeckého parku a přes Šanovský park směrem k Botanické zahradě a zpět přes Šanovský park na Zámecké náměstí, za cenu 70 Kč za osobu a děti do dvou let mají jízdu vláčkem zdarma. Vstupenku zakoupíte ve Visit Teplice.

Kudy tam

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací