Pondělí 27. září 2021
Svátek má Jonáš

ČR - Monika Němečková se stala první starostkou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v historii. Nyní bude vést největší zájmovou organizaci v České republice, která má téměř čtyři sta tisíc členů. Delegáti zvolili rovněž celé nové vedení dobrovolných hasičů.

"Monika Němečková je členkou sboru dobrovolných hasičů v Pískové Lhotě v okresu Nymburk. Od roku 1997 pracovala na úseku mládeže sdružení hasičů, v roce 2005 byla zvolena do funkce náměstkyně starosty SH ČMS, ve které dosud vedla úsek mládeže. V nejvyšší pozici střídá dosavadního starostu Jana Slámečku, který dobrovolné hasiče vedl od roku 2018," uvedl Ondřej Vojta z tiskového oddělení sdružení hasičů.

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska má přesně 363 298 členů v 7651 sborech. Z toho je 63 tisíc mladých hasičů ve věku 6 až 18 let. Celkem 69 161 členů je zapojeno v 6426 jednotkách požární ochrany obcí. V mnoha obcích mají sbory dobrovolných hasičů nedocenitelnou úlohu při udržování společenského a kulturního života.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací