Pondělí 27. září 2021
Svátek má Jonáš

Louny – Jmenuje se Akim, jsou mu dva roky a nechová se jako běžný pes. Tento pudlík totiž jezdí v Lounech na dětské koloběžce.

„Je to rebel a lump,“ říká s úsměvem jeho majitelka Jitka Pazderová. Ze začátku jezdil Akim na koni a vodním na člunu. To se mu prý hodně líbilo. Na lodi dělá zadáka a jeho psí partnerka Eliška zase háček. Na vodě dokáží strávit hodiny. Pak majitelku napadlo zkusit postavit Akima na koloběžku. Z té je prý úplně nadšený. „Stačí jenom říct - Pojď na koloběžku! - a už běží,“ popsala Jitka Pazderová. Pokud je rovný povrch, dokáže pejsek jet na koloběžce sám, když jsou zatáčky, musí ho majitelka vést nebo táhnout „Ujede i půl kilometru naprosto v pohodě,“ řekla majitelka.

Nejenom místní se za Akimem otáčejí, když kolem nich projede. „Lidé si ho fotili i točili, když jeli autem okolo,“ dodala Pazderová.

Kromě koloběžky prý zvládá Akim ještě dalších asi 20 povelů. Fenka Eliška má momentálně jiné starosti a povinnosti, před nedávnem se jí totiž narodila štěňata.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací