Pondělí 30. březen 2020
Svátek má Arnošt

Ústí nad Labem - Spolupráce mezi Ústeckým krajem a Jižním Banátem v Srbsku přináší v rámci projektu Zvyšování odborné kvalifikace absolventů středních škol v Jižním Banátu první hmatatelné výsledky a úspěchy nejen pro tamější školy a studenty, ale také pro Ústecký kraj.

Jeden ze srbských studentů začne od března pracovat v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, a posílí tak personál Krajské zdravotní, a.s.

„Zatím se jedná o první vlaštovku, ze čtyřčlenné skupiny studentů, kteří k nám v rámci spolupráce přijeli v říjnu loňského roku, náročné podmínky studia, praktické přípravy a jazykové vybavenosti zvládnul právě jen on. Je to ale pro nás znamení, že projekt má smysl a je přínosný pro obě strany. Srbským studentům zajistí výborné vzdělání na naší vyšší odborné škole a praxi v nejmodernějším lékařském zařízení, Krajská zdravotní pak získává dobře připraveného a motivovaného zaměstnance z řad nelékařského personálu,“ řekl k projektu předseda výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka, který se v této spolupráci osobně angažuje.

Školami v rámci pilotního ročníku projektu „Zvyšování odborné kvalifikace absolventů středních škol v Jižním Banátu – přenos know-how, studijní stáže v Ústeckém kraji“ jsou Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Ústí nad Labem a Chemicko-zdravotní škola Vršac, které mají uzavřené memorandum o spolupráci. V rámci spolupráce proběhly studijní cesty zaměřené na získání know-how, jak podpořit zvýšení kvality výuky na středních školách. Kromě vyššího odborného vzdělání na ústecké škole, kterým se u nás srbským studentům zvýší kvalifikace, je součástí také intenzivní výuka českého jazyka. Veškeré získané znalosti a dovednosti následně studenti mohou zúročit při zaměstnání v nemocnicích KZ, a.s., která finančně podpoří pokračování projektu.

Ústecký kraj spolupracuje s Jižním Banátem již od roku 2010. Nejprve se partnerství zaměřovalo na podnikatelské propojení a představení kulturních tradic obou zemí. Součástí bylo také darování techniky ke zvládání povodní a zdravotnických přístrojů a materiálu do nemocnice ve Vršaci. Postupem času se jako nejpřínosnější ukázala spolupráce a vzájemné studijní pobyty mezi středními školami. Na tomto základě vznikla také nabídka zvýšení kvalifikace srbských studentů v rámci kombinovaného studia na školách v kraji a jejich následného zapojení do praxe v rámci zaměstnání.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací