Pondělí 30. listopad 2020
Svátek má Ondřej

Ústí nad Labem - V pátek 20. září připravila Městská policie Ústí nad Labem na svém dětském dopravním hřišti v areálu Zámeckého parku v Krásném Březně již dvanáctý ročník dopravní akce v rámci Evropského týdne mobility s názvem „Den bez úrazu“.

Celý podnik byl organizován pro děti prvního stupně základních škol, který spočíval v ukázkách integrovaného záchranného systému. Žáci se zde seznámili s činností Policie ČR, hasičského záchranného sboru, zdravotní záchranné služby, městské policie, Besipu, zdravotního ústavu a Mladých záchranářů z Vyšší zdravotnické školy v Ústí nad Labem.

Hlavním cílem programu bylo upozornit na dětskou úrazovost, a to nejen v dopravě. Slavnostním zahájení provedl primátor města Mgr. Ing. Petr Nedvědický spolu s náměstkem Mgr. Tomášem Vlachem, kteří popřáli všem přítomným příjemnou zábavu a dětem, aby si odnesly z této akce co nejvíce užitečných informací do života. Evropský týden mobility, jehož součástí je i „Den bez úrazu“ organizuje „Zdravé město Ústí nad Labem“. Na závěr celého nádherného dopoledne, kterého se zúčastnilo na sto padesát dětí, uspořádala městská police ukázku výcviku služebních psů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací