Sobota 22. únor 2020
Svátek má Petr

Dubí – Už před osmou hodinou začali atakovat zájemci velký porcelánový trh v Dubí. Ten akciová společnost Český porcelán Dubí otevřela v rámci svého 155. výročí založení a Dubských oslav. Ulice Tovární, Zahradní a všechny boční uličky byly brzy obsazené parkujícími automobily a pracovníci Městské policie Dubí tu mají plné ruce práce s korigováním dopravy.

U Domu porcelánu s modrou krví rozbilo stan Divadlo V Pytli Petra Stolaře, které připravilo dopoledne pro děti. Původně plánovaný start v 10 hodin museli herci vzhledem k nedočkavým dětem posunout a začít dřív. Přístupná je v rámci oslav i výstava, na které je možné si prohlédnout kolekci šatů návrhářky Evy Stolařové, tematicky zaměřenou právě na porcelán s modrou krví.

Největší nával byl ovšem u vrátnice Českého porcelánu, od které se táhla fronta lidí až k můstku u křižovatky s Tovární ulicí. Pracovníci keramičky pouštěli lidi po skupinách, protože by se všichni zájemci dovnitř nevešli a také, aby poskytli návštěvníkům porcelánových trhů v areálu závodu nerušený výběr zboží. Z produkce modrotisku jsou na trhu k dostání nejpopulárnější designové evergreeny, ale také třeba bílý porcelán.

Pokud máte zájem ulovit některý z výrobků dubské porcelánky, měli byste si pospíšit. Akce končí dnes, v 17 hodin. A ještě doporučení, pokud to není nezbytné, nejezděte autem. Místo k parkování budete hledat velmi obtížně.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací