Úterý 26. září 2023
Svátek má Andrea

Ústí nad Labem – Desítky in-line bruslařů přišly v pátek a v sobotu na pěší zónu ústeckého Zanádraží, aby se zúčastnily prvního ročníku akce Bruslíme v Ústí. Pořadatelem byl spolek Inlineskating.cz a Základní škola Neštěmická v Krásném Březně.

Ondřej Thor, předseda spolku Inlineskating.cz a ambassador K2 Inline hodnotí akci úspěšně. „První den se Bruslíme v Ústí zúčastnilo dvacet osm dětí ze Základní školy Neštěmická, v sobotu přišlo sedmnáct lidí z řad veřejnosti. „Příští rok bychom tuto akci chtěli připravit jako turnaj mezi školami. Zároveň je naší vizí navázat na tuto akci a nabídnout výuku kolečkového bruslení na základních školách v hodinách tělocviku,“ doplnil Ondřej Thor.

Na Základní škole Neštěmická již in-line bruslení do výuky tělesné výchovy zařadili v rámci zvýšení pohybu a obratnosti dětí. „Pro žáky jsme zakoupili třicet in-line bruslí včetně potřebného vybavení, tak aby byly smazány rozdíly mezi dětmi ze sociálně slabších rodin,“ uvedla v minulosti pro on-line deník E – Ústí.cz ředitelka školy Marie Čápová, která je zároveň zastupitelkou statutárního města Ústí nad Labem.

1106 bruslime v usti6

První ročník projektu Bruslíme v Ústí. Foto: Daniel Augustýn

Každý účastník akce objel pět libovolných stanovišť, na kterých dostal na kartičku razítko. Start byl v Café Nádražka na Zanádraží. Nejdelší trasa vedla z Cyklokempu Brná do hostince Na Kopečku ve Valtířově a měřila 10,8 kilometru. Po odevzdání kartičky tento týden účastníci v Café Nádražka získávaní odměnu v závislosti na počtu razítek.

Fotogalerie:

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist