Úterý 9. srpen 2022
Svátek má Roman

Ústecký kraj - Největší nebezpečí v dopravním prostředí hrozí dětem v období, kdy začínají nebo končí prázdniny, a v době, kdy jdou nebo se vracejí ze školy, proto by měli všichni řidiči zvýšit svou pozornost a snížit rychlost v blízkosti škol a školských zařízení.

Nezapomeňme, že dítě má některé zvláštnosti, které si mi dospělí neuvědomujeme (výšku, zorný úhel, rozlišovací schopnosti tvarů a barev, rozlišení pravé a levé strany apod.), dítě také neumí odhadnout vzdálenost ani rychlost přijíždějícího vozidla, nezná nutná pravidla provozu, pokud ano, neumí je ještě správně používat.

Každá dopravní nehoda, při níž je nějakým způsobem postiženo dítě, je daleko tragičtější než nehoda dospělého. Aby se statistiky dopravních nehod výrazně nezvyšovaly, respektujme všichni pravidla silničního provozu. "V Ústeckém kraji evidují policisté od počátku letošního roku do konce května celkem 4 459 dopravních nehod, při kterých bylo lehce zraněno 612 osob a 64 osob těžce. Šestnáct lidí přišlo při letošních nehodách o život. Celkem 127 nehod bylo s účastí chodců (z toho 36 dětí), kdy v 22 případech šlo o těžká zranění (z toho 3 děti) a v 94 o lehká (z toho 31 dětí) a tři osoby bohužel nehodu nepřežily," uvádí policejní mluvčí Pavla Kofrová.

V souvislosti se začátkem letních prázdnin dochází k zintenzivnění provozu na pozemních komunikacích a zároveň k zvýšenému pohybu chodců a cyklistů na silnicích. Také proto probíhají během celých prázdnin celorepubliková opatření, která spočívají ve zvýšeném dohledu na bezpečnost silničního provozu v rizikových místech.

Dopravně bezpečnostní akce jsou zaměřené na kontrolu dodržování pravidel silničního provozu, především pak na dodržování nejvyšší povolené rychlosti, zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní a také na kontrolu technického stavu vozidel. Policisté se mimo řidičů motorových vozidel zaměřují také na chování chodců a cyklistů, kteří jsou v případě dopravní nehody zvlášť ohroženou skupinou.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist