Pátek 1. červenec 2022
Svátek má Jaroslava

Ústí nad Labem - Dne 05. 05. 2022 v od 06:00 do 07:00 vykonávala hlídka strážníků pochůzkovou a kontrolní činnost, se zaměřením na dodržování veřejného pořádku v centru města Ústí nad Labem. V 06:31 hod., v ulici Hrnčířská si strážníci všimli neznámého muže, který ležel vedle lavičky u dětského hřiště.

Hlídce se podařilo tohoto muže probudit a podle jeho vyjadřování se jednalo pravděpodobně o osobu ukrajinské národnosti, která se nacházela zcela zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož muž nebyl zcela schopen vlastní chůze, byl za pomoci hlídky posazen na lavičku, vedle které předtím ležel a na místo byla přivolána autohlídka, aby provedla orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu. Následně byl neznámý muž vyzván k prokázání totožnosti.

1105opileckz2

Foto: MP Ústí nad Labem

Z předloženého dokladu – pas – bylo zjištěno, že se jedná o muže středního věku, bytem Ukrajina. V 06,50 hod., se na místo dostavila autohlídka strážníků, která následně vyzvala dotyčného k podrobení se orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu. Provedenou orientační dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu v dechu bylo u dotyčného naměřeno 3,24 promile alkoholu v dechu.

1105opileckz3

Foto: MP Ústí nad Labem

Jelikož se opilý muž nacházel ve stavu, kdy zcela zjevně nekontroloval své chování a ohrožoval své zdraví, byl následně hlídkou strážníků převezen na záchytnou stanici v Teplicích, kde byl předán službu konajícímu personálu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist