Neděle 23. leden 2022
Svátek má Zdeněk

Ústecký kraj - Národní dispečink intenzivní péče zařizuje převoz tří pacientů z Ústeckého kraje do jiných zdravotnických zařízení. V Ústeckém kraji jsou plné kapacity.

O převozu informuje projekt Ministerstva zdravotnictví Chytrá karanténa. Pacienti se rozdělí mezi nemocnice ve Slaném, v Plzni a jednoho nemocného přebere Ústřední vojenská nemocnice v Praze. Převoz do Plzně bude probíhat letecky. Za úterý přibylo v Ústeckém kraji 1377 nových pacientů s potvrzeným onemocněním covid-19. To je o 15 procent méně než ve stejný den předešlého týdne.

V České republice je v tuto chvíli volných 186 lůžek na infekčních odděleních s kyslíkem, což je 17 procent celkové kapacity. K dispozici zůstává také 52 lůžek na infekčních odděleních s možností vysokoprůtokové aplikace kyslíku, což je 20 procent celkové kapacity.

Podle údajů Ministerstva zdravotnictví je v Ústeckém kraji na infekčním oddělení 10 lůžek s možností umělé plicní ventilace, obsazená jsou všechna. Lůžek s kyslíkem je na infekčním k dispozici 26 z 59, to znamená 44 procent celkové kapacity.

V minulých dnech byl v rámci Česka uskutečněn rozsáhlejší převoz pacientů z Brna do Prahy.

Systém s názvem Dispečink intenzivní péče má za cíl sledovat a následně řídit v době koronavirové epidemie lůžkovou péči v České republice. DIP umožňuje jednoduché online zadávání volných kapacit přístrojů a lůžek koordinátory intenzivní péče v jednotlivých nemocnicích. Integrovaný centrální řídicí tým tak má k dispozici okamžité informace o aktuálních kapacitách lůžkové péče v celé ČR.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist