Středa 10. srpen 2022
Svátek má Vavřinec

Ústí nad Labem - Ústečtí kriminalisté na základě dlouhodobě rozpracovaných informací a poznatků získaných z předchozích realizací na úseku drogové kriminality na teritoriu celého Ústeckého kraje zrealizovali případ sehrané skupiny pachatelů "pracujících" převážně na Ústecku.

V úterý 9. listopadu ve večerních hodinách takzvaně spadla klec. Na několika místech v Ústí nad Labem kriminalisté zadrželi čtyři osoby, z toho dvě ženy (66,26 let) a dva muže (66,30 let). Za přítomnosti těchto osob provedli tři domovní prohlídky a jednu prohlídku vozidla. Během těchto úkonů zajistili několik věcných důkazů a stop, mimo jiné značné množství prekursorů k výrobě pervitinu.

2211drogy3

Rovněž byla zajištěna vyšší finanční hotovost v různých měnách, převyšující 1 milion Kč. Jednalo se o úspěšné zakončení dlouhodobě rozpracovaných případů výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje. Jedná se o další významný zásah do drogové sítě.

2211drogy2

Tato skupina se zabývala dovozem prekursorů z Polska do České republiky již delší dobu. Prekursory byly následně dále distribuovány osobám, které se pohybují v prostředí výroby metamfetaminu (pervitinu). Některé z nich byly právě pro výrobu metamfetaminu již v předchozím období zadrženy a jsou v současné době stíhány vazebně.

2211drogy4

Přeprava prekursorů ze zahraničí, ale i následná distribuce dalším osobám, byly důkladně propracovány, včetně zajištěného krytí pro případ policejních kontrol. Jednalo se o osoby, které dosud nebyly pro drogovou trestnou činnost v minulosti prověřovány. I přes vysoký životní standard, osoby navenek působily skromně a nenápadně.

"V současné době jsou tři osoby (muži r .55, r. 91 a žena r. 95) stíhány vazebně pro trestný čin Nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim hrozí trest odnětí svobody až do výše 10 let. Ovšem tímto práce kriminalistů nekončí. Nadále bude probíhat vyhodnocování důkazů a zjištěných informací. Není vyloučeno trestní stíhání dalších osob," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist