Pondělí 25. říjen 2021
Svátek má Beáta

Doksy -Ve čtvrtek 23. září před 9. hodinou ranní projížděly policistky Martina Mlejnková a Andrea Farská Mimoňskou ulicí v Doksech směrem na Břehyni, kde se měly v rámci služební přípravy zúčastnit střeleckého výcviku. Zhruba u odbočky na Staré Splavy těsně za zatáčkou je ale nemile překvapila překážka na silnici. Byl to bílý jutový pytel s červeným pruhem s neznámým obsahem, svázaný drátem, který ležel uprostřed jejich jízdního pruhu.

Řidička Martina se ho snažila nepřejet, nicméně se mu pro krátkou vzdálenost zcela vyhnout nedokázala. Jakmile to bylo možné, zastavila a obě policistky vystoupily, aby překážku ze silnice odstranily.

Jenže potom, co pytel vzaly do ruky, ucítily, že se v něm něco hýbe. Když ho rozvázaly, uviděly uvnitř schouleného kocoura. Protože ještě měly před sebou výcvik, spojily se s naším operačním důstojníkem, který zajistil, aby si od nich kocoura převzali dokští strážníci.

edeniky 284

Zleva nstržm. Andrea Farská a prap. Martina Mlejnková se zachráněným kočičákem. Foto: Policie ČR

Ti předali zvíře do péče veterinární ordinace. Lékařka po prohlédnutí pacienta konstatovala, že utrpěl kromě obrovského stresu lehčí poranění hlavy s krvácením z nosu a hospitalizovala ho na své klinice i pro jeho další zdravotní potíže, které s poslední událostí přímo nesouvisejí. Až ho z nich vyléčí, postará se o něj dokský útulek pro opuštěná zvířata Dogsy, kde mu budou hledat nový domov.

Případu se nyní budou věnovat kriminalisté českolipského územního odboru, kteří budou po pachateli tohoto trestného činu pátrat. Pokud ho dopadnou, bude se zodpovídat z týrání zvířat.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací