Pondělí 27. září 2021
Svátek má Jonáš

Roudnice nad Labem - Ve dnech 10.09.2021 a 11.09.2021, se zúčastnili strážníci Služby operačního zásahu Městské policie v Ústí nad Labem dvoudenního školení Vodní záchranné služby ČČK, konané na vodáckém kanále v Roudnici nad Labem.

Školení pod názvem „Výcvik ovládání plavidla, záchrana a sebezáchrana na tekoucí vodě“, se zúčastnilo kromě ústeckých strážníků i několik dalších jednotek Sboru dobrovolných hasičů České republiky. Tato akce byla zaměřena na praktické procvičení postupů při přepravě, kontrole, spouštění a ovládání nafukovacího plavidla, včetně bezpečnostních a nouzových postupů záchrany na tekoucí vodě.

Strážníci si procvičili ovládání raftu nejen na klidné vodě, včetně správného taktického postupu při převrácení raftu, ale i správnou techniku ovládání raftu ve vodáckém kanále, jehož splavení bylo takticky a zejména fyzicky hodně náročné. V neposlední řadě si všichni zúčastnění vyzkoušeli, co obnáší dostat se do hlavního proudu divoké vody a bojovat tak téměř o holý život. Kurz byl pro naše strážníky obrovským přínosem a zkušeností pro jejich náročnou práci, zejména při plnění úkolů během mimořádných situacích, jako jsou například povodně, nebo záchrana tonoucího na divoké vodě.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací