Čtvrtek 24. září 2020
Svátek má Jaromír

ČR - Situace kolem onemocnění COVID-19 je úplně nová. Navíc přišla řada opatření a nařízení, se kterými se musíme naučit žít na denní bázi, alespoň dočasně.

Kampaň Spolu proti koronaviru proto přináší univerzální jednoduchá pravidla, jak se za současné situace chovat a co dělat pro své zdraví. Důležité je, že chráníte-li sebe, chráníte i své okolí. „Tři základní pravidla, na která nesmíme teď zapomenout. Zakrývat si ústa a nos, nechat si odstup 2 metry od ostatních a mýt si ruce. Dali jsme proto do ulic připomínku. Je důležité tato pravidla dodržovat,“ uvedl ministr vnitra Adam Vojtěch a poděkoval všem, kteří se pravidly řídí.

I když Světová zdravotnická organizace byla zpočátku vůči rouškám zdrženlivá a dokonce je označila za potenciální riziko při neopatrné manipulaci, nyní začíná svůj přístup měnit. „Připouští, že nošení roušek, i po domácku vyrobených, má smysl a skutečně může pomoci zmírnit šíření koronaviru,“ dodal Adam Vojtěch.

Celkový počet osob s prokázaným onemocněním Covid-19 v celé České republice v sobotu ráno dosáhl 4 194. Provedeno bylo 74 tisíc testů, 74 lidí se uzdravilo, zemřelo již 56 pacientů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací