Pátek 26. únor 2021
Svátek má Dorota

Ústí nad Labem - Ústečtí policisté vyšetřují nebezpečné jednání ze strany 41letého muže, který měl v sobotu 25. ledna coby řidič osobního vozidla ohrožovat jízdou více osob.

V souvislosti s vyšetřováním případu policisté hledají další svědky nebo poškozené. Výzva se týká lidí, kteří byli v sobotu 25. ledna 2020 v době od 13:30 hodin do cca 14:00 - 14:15 hodin ohroženi nebo omezeni jízdou řidiče osobního vozidla Ford Mondeo německé registrační značky RZ KM JK 78.

Podle dosavadních výsledků vyšetřování v ulici Štefánikova v Ústí nad Labem chtěla motorizovaná hlídka policistů zkontrolovat zmiňované vozidlo Ford. Na to měl řidič zareagovat riskantní jízdou do Beethovenovy ulice a následně do protisměru jednosměrnou ulicí Slavíčkova. Hlídka vozidlo následovala ve voze v policejních barvách a se zapnutým výstražným světelným i zvukovým znamením. Řidič, aniž by dbal výzev k zastavení, vjel opět do Štefánikovy ulice, poté projížděl Masarykovou a dalšími přilehlými ulicemi (Alešova, Brožíkova, Balbínova) přes ulici Šaldovu, opětovně v protisměru do Masarykovy ulice pod objekt ústecké polikliniky. Tam se měl s vozem otočit a jet nazpět do Masarykovy ulice směr Všebořice. V ulici Herbenova měl nabourat do zaparkovaného vozu a poté pokračovat Masarykovou ulicí směrem k centru města. Poté měla následovat jízda v protisměru jednosměrnou ulicí Berní, ulicí Růžový Palouček a ulicí Londýnskou. Tam byl následně zadržen.

3101riskjizda

Vyobrazená trasa. Foto: Policie ČR

"Muž byl policejním vyšetřovatelem obviněn ze spáchání trestného činu obecného ohrožení a kvůli předchozím uloženým zákazům řízení i ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Trestní stíhání je vazební. Informace od svědků či poškozených přijmeme na lince 158. Děkujeme," uvedla policejní mluvčí Alena Bartošová.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací