Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Krásné Březno - Jedním z hlavních poslání moderních zoologických zahrad je vzdělávací a výchovná činnost. Výukové programy nabízí ústecká zoo již od roku 1995 pro všechny věkové kategorie žáků.

„Areál zoo může složit jako živá učebnice, kde se dá demonstrovat řada poznatků z různých oborů či doplnit právě probíranou látku. Kromě témat věnovaných exotickým druhům zvířat jsou některé programy zaměřeny i na tuzemskou faunu, jejíž zástupci se v areálu vyskytují,“ informuje Nikola Roštejnská z ústecké zoo.

V rámci projektu „Obohacení výukových programů v Zoo Ústí nad Labem“ podpořeného Ústeckým krajem došlo k pořízení nových pomůcek ke zkvalitnění výuky v rámci vzdělávacích programů. „Nový dataprojektor umožňuje lepší zobrazení probíraných témat. Skříň vytvořena na míru, rozšířila prostor pro uložení preparátů a přírodnin. Desky a psací pomůcky usnadňují účastníkům programu lepší manipulaci s pracovními listy, především při samostatné práci v areálu zoo. Kartičky s motivy chovaných druhů doplněné informacemi o zoo jsou poskytovány jako odměna pro účastníky,“ píše se v tiskové zprávě.

 

Typ výukového programu vybírá pedagog s ohledem na téma, věk dětí a časové možnosti. „Teoretická část výuky je realizována v budově zooškoly, kde je rozšířena o praktické ukázky exponátů zvířat. U vybraných programů probíhá výuka také v areálu a využívá pozorování chovaných druhů. Cílem programů je seznámit žáky s daným tématem a to srozumitelnou a zábavnou formou. Každý program má přesah do probírané školní výuky,“ doplňuje Matěj Kynšt z útvaru kontaktu s veřejností.

1811 zoo

1811 zoo2

NOVÉ POMŮCKY. ZDROJ FOTO: ZOO ÚSTÍ NAD LABEM

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací