Neděle 31. květen 2020
Svátek má Kamila

Ústí nad Labem - Případy, kdy strážníci městské policie poskytnou první pomoc zraněným, přibývají. V posledních týdnech museli pomoci čtyřem občanům. Všichni strážníci jsou k tomu řádně vyškoleni, prošli kurzem první pomoci, kterou pro ně pravidelně pořádá Masarykova nemocnice a poskytnutí první pomoci pro ně většinou nepředstavuje až tak velký problém.

Potvrdilo se to, když na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že v ulici Dr. Horákové se nachází neznámý muž, který má na levé ruce asi osm řezných ran. Strážníci mu poskytli první pomoc a na místo přivolali zdravotní záchrannou službu. Šetřením bylo zjištěno, že muž si v opilosti zranění způsobil sám. A protože byl ke svému okolí agresivní, skončil po ošetření v nemocnici na záchytné stanici v Teplicích.

Ve druhém případě pomáhala hlídka strážníků zdravotníkům při resuscitaci muže se selháním srdce. Další událost se stala před obvodní radnicí - Město, kdy muž vyššího věku vycházel z centrální radnice a na mokrém chodníku upadl. Při pádu si poranil záda a špatně se mu dýchalo. Strážníci se po telefonu spojili s lékařkou z Masarykovy nemocnice a plnili její pokyny až do příjezdu zdravotníků. Ta si muže převezla k dalšímu ošetření do Masarykovy nemocnice. Poslední případ poskytnutí zdravotní pomoci strážníky se stal v obvodu Krásné Březno.

1710prvnipomoc1

Foto: MP Ústí nad Labem

Na žádost operačního střediska městské policie byl proveden výjezd strážníků do ulice Drážďanská, kde se měla nacházet osoba v bezvědomí. Po příjezdu hlídky na místo byla v bytě zjištěna žena vyššího věku, která ležela na pohovce, se strážníky nebyla schopna komunikovat a na podněty hlídky nijak nereagovala. Když se seniorka po chvíli probrala, tak strážníkům sdělila, že zde leží již dva dny a nemůže se hýbat.

Hlídka dotyčné zajistila životně důležité funkce a s ženou komunikovala až do příjezdu zdravotní záchranné služby, která si seniorku odvezla do Masarykovy nemocnice k ošetření. Spolupráce městské policie a Masarykovy nemocnice neprobíhá jen na bázi poskytování první pomoci. V rámci prevence kriminality a dopravní výchovy zacházejí strážníci preventisté na různá oddělení nemocnice, kde malým pacientům vysvětlují, jak předcházet úrazům, nebo jak se chovat v různých dopravních situacích, které mohou nastat v jejich běžném životě.

Za dětskými pacienty Masarykovy nemocnice dojíždí na letní ozdravné pobyty i strážníci ze skupiny operačního zákroku, kteří s dětmi besedují a seznamují je se svojí činností. Jak uvedl primátor města Petr Nedvědický, je to důležitá část výkonu služby strážníků: „Oceňuji, že dokáží účinně a kvalifikovaně zasáhnout a lidem v našem městě pomáhají,“ řekl primátor.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací