Čtvrtek 24. září 2020
Svátek má Jaromír

Praha – Tisíce a tisíce svíček hoří u vily rodiny Karla Gotta na pražské Bertramce. O víkendu tam jezdili lidé z celých Čech. Nechyběla ani naše redakce. Pietní místa vznikají i v Ústeckém kraji.

Nejpopulárnější český zpěvák zemřel tento týden v úterý před půlnocí. Trpěl akutní leukémií. Lidé mu před jeho bydliště nosí nejenom svíčky, ale také květiny. K domu jdou celé zástupy fanoušků. Na cestě je ze svíček poskládaný vzpomínkový nápis i položené tričko s německým nápisem Karel ist jetzt bei Gott, přeloženo do češtiny, že Karel je nyní u Boha.

Na Karla Gotta mohou lidé vzpomenout třeba v divadle Semafor, kde působil v šedesátých letech. Pietní místo je také v prodejně Supraphonu na Jungmannově náměstí v Praze.

Vzdát čest Zlatému Karlovi ale můžete i v Ústeckém kraji. V Mostě vzniklo spontánní pietní místo u přesunutého děkanského kostela, v Chomutově zase na hlavním náměstí v centru města.

Ústí nad Labem vytvořilo pietní kondolenční místo v prostorách Informačního střediska na Mírovém náměstí. Zde mohou lidé v následujících dnech vyjádřit pozůstalým písemnou soustrast. Kondolenční listy budou předány rodině. Uctít památku mistra mohou lidé i zapálením svíčky na ústeckém Mírovém náměstí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací