Úterý 22. červen 2021
Svátek má Pavla

Ústí nad Labem – Na třetí týden v září připadá každoročně Evropský týden mobility. Ústečané se letos mohou těšit na akce, které v rámci této mezinárodní kampaně věnující se udržitelné dopravě.

V úterý 17. září proběhne na Mírovém náměstí Den pro zdraví. V ranních hodinách bude pro účastníky kampaně Do práce na kole zdravá snídaně. Projít se tlustým střevem budou moci Ústečané mezi 9.00 až 16.00 hodinou. Každý zájemce se dozví, jak se co nejvíce chránit před onkologickým onemocněním. Od 20.00 hodin se Mírové náměstí promění v Letní kino v rámci programu Zdravý duch pro dobrodruhy.

Čtvrtek 19. září bude patřit akci nazvané Parky v pohybu. Od 16.00 hodin si budou moci zacvičit v Městských sadech senioři s instruktorem. Připraven pro ně bude dáreček. Dětem bude patřit od 17.00 hodin Slunečná pláň v Centrálním parku na Severní Terase. Malí sportovci se mohou těšit na svačinu s dárečkem.

V ten samý den je naplánován úklid Větruše v rámci akce Ukliďme svět! – Ukliďme Česko! Sraz dobrovolníků je v 16.00 hodin u přírodního bludiště.

Všem dopravním prostředkům na kolečkách poháněných lidskou silou bude patřit pátek 20. září. Na Zanádraží proběhne akce nazvaná LET'S GO MOTORLESS DAY. Návštěvníci pěší zóny si budou moci zdarma zapůjčit od 8.00 do 20.00 hodin in-line brusle, koloběžky a jízdní kola.

Den bez aut s mottem: „Auta nechte doma, jeďte MHD“, připadá letos na neděli 22. září. Cestující budou po městě moci jezdit zdarma.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací