Sobota 22. únor 2020
Svátek má Petr

Ústí nad Labem - Konzultační schůzku k vývoji situace na svahu Čertovka ve Vaňově svolal primátor města Petr Nedvědický. Jednání se zúčastnili i občané Vaňova.

Podle Petra Kycla z České geologické služby není stav svahu ve Vaňově v havarijním stavu. „Město v této situaci postupuje správně, chystaná opatření jsou skutečně preventivního charakteru tak, aby v budoucnu nedošlo k deformaci konstrukce,“ vysvětlil Petr Kycl.

Primátor informoval o přípravách preventivních opatření nutných pro eliminaci hrozby sesuvu na minimum. Rada města minulý týden vyčlenila 216 000 korun na zpracování projektové dokumentace, která bude řešit další zajištění svahu.

Z Čertovky se v devadesátých letech uvolnila masa kamení a zeminy, která ohrožovala domy v údolí. Tehdejší okresní úřad nechal pod sesuvem postavit opěrnou zeď. Ta nyní patří Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Město však na své náklady pohyby svahu monitoruje a další opatření bude zřejmě muset také udělat a financovat samo.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací