Sobota 30. květen 2020
Svátek má Ferdinand

Ústí nad Labem - Zdravé město Ústí nad Labem se ve spolupráci se Zdravotním ústavem se sídlem v Ústí nad Labem zapojí i letos do projektu České společnosti AIDS pomoc, z. s., který nese název International AIDS Candlelight Memorial - Světlo pro AIDS.

Jeho hlavním smyslem je důraz na prevenci a boj proti onemocnění virem HIV, který je celosvětově rozšířen a jehož následkům podlehlo mnoho obětí, Česko nevyjímaje.

V neděli 19. 5. 2019 si v rámci 36. ročníku mezinárodního dne Světla pro AIDS organizace i jednotlivci po celém světě vzpomenou na přátele, příbuzné a partnery, které ztratili v souvislosti s infekcí HIV a tímto onemocněním. Jako každý rok, i letos je tento den spojen s preventivními aktivitami, které mají zvýšit povědomí o této infekci a onemocnění. Letošní ústředním tématem je zintenzivnění boje za zdraví a práva.

"Potřebujeme komplexní a dlouhodobou léčbu, pečovatelské a preventivní služby. Tyto preventivními aktivity, které mají zvýšit povědomí o této infekci HIV a onemocnění AIDS velmi vítám a jako město je podporujeme", vysvětlil Mgr. Tomáš Vlach, náměstek primátora města Ústí nad Labem.

Symbolem „Světla pro AIDS“ jsou červeně nasvícené významné objekty a dominanty. Ústí nad Labem se zapojí, stejně jako loni, nasvícením budovy Severočeského divadla, kterému patří poděkování za spolupráci a technické zajištění venkovního osvětlení. Světla se symbolicky rozsvítí ve 20.00 hodin.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací