Neděle 25. červenec 2021
Svátek má Jakub

Vladimir - Delegace z Ústí nad Labem tvořená náměstkem primátora Tomášem Vlachem a náměstkem hejtmana Ústeckého kraje Petrem Šmídem se setkala se zástupci partnerského města Vladimir.

Českou delegaci přivítala primátorka města Olga Dejevová. Během jednání poukázala na spolupráci mezi oběma městy. Za klíčovou složku této spolupráce primátorka označila partnerské vztahy, které navázaly Univerzita Jana Evangelisty Purkyně a Grigorjevičova státní univerzita ve Vladimiru. Obě strany během jednání debatovaly o možnostech dalšího rozvoje spolupráce v oblasti cestovního ruchu, kultury a obchodu. „Vyjednali jsme např. spolupráci při výměně dětských delegací mezi našim Domem dětí a mládeže a podobnou institucí ve Vladimiru,“ uvedl Tomáš Vlach.

V Moskvě se následující den zúčastnili oslav konce druhé světové války v Evropě. „Velkým emocionálním zážitkem bylo sledovat pochod Nesmrtelného pluku na Rudém náměstí,“ uvedl Tomáš Vlach. Při pochodu Nesmrtelného pluku lidé nesou fotografie svých příbuzných, kteří se zúčastnili druhé světové války.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací