Sobota 22. únor 2020
Svátek má Petr

Louny - Celým Českem otřásá v těchto dnech případ záhadného úmrtí malého chlapce v Lounech. Jeho smrt vyšetřují kriminalisté od soboty 16. února. Ještě téhož zadrželi podezřelého mladíka z Loun, který je nyní ve vazbě. 

Ačkoli nebyla zatím prokázána příčinná souvislost mezi násilným jednáním obviněného muže a úmrtím nezletilého dítěte, místní mají jasno. Tříletý chlapec byl podle nich dlouhodobě týrán přítelem jeho matky a na následky bití měl také zemřít. "Kriminalisté si vyžádali znalecké posudky a v dané věci musí počkat na jejich výsledky," uvedla v úterý krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

K případu se ve čtvrtek vyjádřil Odbor sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu v Lounech, který uvedl, že rodinu nevedli v evidenci OM (ochrany mládeže) orgánu sociálně právní ochrany dětí. 

"S rodinou jsme byli v kontaktu na počátku listopadu roku 2018. V této době nebyly místním šetřením shledány žádné indicie, které by nasvědčovaly nepřiměřenému zacházení s nezletilým dítětem. Orgánu sociálně právní ochrany dětí (OSPOD) nepodala žádná fyzická osoba ani instituce oznámení, které by upozorňovalo na nepřiměřené zacházení s dítětem," stojí v tiskovém prohlášení lounského úřadu.

V sobotu 16. února v ranních hodinách přijali policisté oznámení o úmrtí nezletilého dítěte v Lounech. Vzhledem k jistým okolnostem si věc převzali krajští kriminalisté. Během soboty policisté zadrželi muže podezřelého z násilného jednání.

"Následující den byl muž policejním vyšetřovatelem obviněn ze spáchání dvou trestných činů – těžkého ublížení na zdraví a týrání osoby žijící ve společném obydlí," uvedla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Včera byla na základě podnětu policistů na obviněného muže soudem uvalena vazba.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací