Pondělí 27. září 2021
Svátek má Jonáš

Chomutov - Jestli máte alespoň trochu rádi český rap, neváhejte ani chvilku. Další díl multižánrového festivalu Otevřeno totiž přivede do Chomutova dvě skupiny, jejichž členové tuzemskou hiphopovou scénu formovali. V pátek 9. července vystoupí v unikátním prostředí Kamencového jezera kapely Prago Union a PSH.

Jako první rozduní reproduktory kapela Prago Union v čele s rapperem známým pod přezdívkou Kato. Hiphopoví pamětníci si ho mohou pamatovat ještě jako člena skupiny Chaozz, v níž působil pod přezdívkou Deph. Kromě starších hitů na pódiu jistě zazní i několik novinek z nejnovějšího alba Made in Strašnice, které skupina vydala teprve před pár týdny.

Zkratku PSH jistě rozklíčují nejen skalní fanoušci hip hopu. Peneři Strýčka Homeboye začali v českých klubech působit již v polovině devadesátých let minulého století a dodnes se na ně ve svých rýmech odkazuje řada českých i slovenských raperů. Sestava Orion, Vladimir 518 a DJ Mike Trafik zaručuje solidní rapový nářez.

Pódium bude postavené na travnaté pláži Kamencového jezera kousek od Dřeváku, vstup bude otevřen od 17:30 hodin branou ve směru od Přemyslovy ulice, kde bude možné zakoupit i vstupenky. „Už v minulých letech se ukázalo, že areál jezera je pro pořádání podobných koncertů hodně atraktivní, proto jsme neváhali ani s touto akcí," dodává k tomu Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov, pod nějž Kamencové jezero patří. Areál bude hostit i další akce festivalu, na konci července se například stane kulisami pro divadelní představení spolku Kašpar.

Páteční hiphopovou beach party načne v 19 hodin Prago Union, PSH je na pódiu nahradí o hodinu a půl později. Vstupenky jsou ještě stále k dostání v předprodeji na vrátnici kempu Kamencového jezera, jedna vyjde na 250 korun.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací