Uhádnete, kam lidé nejčastěji zavítají v Ústeckém kraji? Lákají je hlavně zvířátka
Velkým lákadlem je letos v zooparku v Chomutově venkovní terárium.
Zajímavosti

Ústecký kraj – Agentura Czech Tourism opět sestavila žebříček nejnavštěvovanějších lokalit Ústeckého kraje. Z něj vyplývá, že lidé nejčastěji zavítají hlavně do zoologických zahrad. Vede chomutovský zoopark. 

Na základě bilance návštěvnosti turistických atraktivit Ústeckého kraje za rok 2022 lze říci, že se potvrzuje trend návratu k přírodě a velký zájem o památky. Na prvním místě v návštěvnosti v Ústeckém kraji je Podkrušnohorský ZOOPARK Chomutov, který navštívilo zhruba 246 tisíc návštěvníků a oproti roku 2021 se jednalo o 17% nárůst. „I když to není poprvé, pořád nás to těší a pořád nás to zavazuje. A především Vám všem moc děkujeme za přízeň!" poděkoval zoopark svým fanouškům.

Doba pocovidová přála také historickým památkám, takže favorit let předešlých, Památník Terezín, se opět raketově dostal nahoru, hned o celých 147 % a zaujal druhé místo (186 tisíc návštěvníků).

Zajímavý fenomén jak v České republice, tak v Ústeckém kraji je obliba zoologických zahrad. Třetí místo v kraji drží ZOO Ústí nad Labem se 157 tisíci návštěvníky, ZOO Děčín obdivovalo 134 tisíc návštěvníků, jde o pátou nejoblíbenější turistickou atraktivitu v Ústeckém kraji. Mezi zámky je jasně nejoblíbenější zámek Děčín, který se také dostal do první desítky.

„Příjemné je, že turisté nezapomněli na požárem postižené České Švýcarsko. Ačkoli loňský ničivý oheň "vyhnal" zhruba 30 % návštěvníků v turistické sezóně, přesto jsou Edmundova soutěska, Mezná, Gabrielina stezka, Jetřichovické soutěsky a Kyjovské údolí taková lákadla, že je navštívilo úctyhodných 430 tisíc turistů,“ upozornil na oblíbenou destinaci České Švýcarsko Jiří Řehák, náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu, kultury a památkové péče. „V roce 2023 očekáváme návštěvnost ještě vyšší, snažíme se mnoha cestami dorovnat turistickou návštěvnost po covidu a požáru alespoň na úroveň roku 2019. Ústecký kraj prostřednictvím destinační agentury České Švýcarsko poskytl vouchery na zvýhodněné ubytování, které byly v krátké době rozebrány. Významně podporujeme turistickou dopravu v oblasti a především jsme učinili opatření, díky kterým turista nepocítí dopady požáru na turistických trasách. Velké naděje vkládáme do nově otevřené dálkové turistické trasy "Hřebenovka Českým Švýcarskem", která vede přes 100 nejkrásnějších míst Českého Švýcarska,“ dodal Řehák.

Agentura CzechTourism zveřejnila přehledy za rok 2022 sestavené na základě návštěvností více než 1 500 turistických cílů z celého Česka, a to ve spolupráci s Ústeckým krajem a destinačními agenturami cestovního ruchu Ústeckého kraje. Nejde přitom o výčet všeho, co u nás existuje, ale o podchycení toho klíčového pro turisty. S cílem poskytnou vodítko pro poznávání Česka, potažmo Ústeckého kraje, motivovat širokou veřejnost k cestování a odborníky na cestovní ruch podpořit v jejich práci.

Co se týče zámků, zámek Červený hrádek je mezi těmito památkami v Ústeckém kraji 6. nejnavštěvovanějším, státní zámek Jezeří pak 8.

Mezi nejnavštěvovanější sakrální památky patří hornojiřetínský kostel Nanebevzetí Panny Marie, který obsadil 2. příčku (první je Rotunda sv. Jiří a sv. Vojtěcha na Řípu), Františkánský klášter v Kadani zaujmul 4. pozici.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru