Mladí sjezdaři si z Labe vylovili 48 cenných kovů. V Ústeckém kraji je přivítal sám Praotec Čech
Poslední soutěžní den se z medaile radovalo trio kajakářů Zapletal, Matějíček a Šindelář. Foto: Kanoe.cz
Zajímavosti

Roudnice nad Labem - V Roudnici nad Labem se konalo Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve sjezdu na divoké vodě a nutno podotknout, že se domácím sportovcům dařilo v nabité konkurenci opravdu náramně. Čeští sjezdaři získali před domácím publikem 48 cenných kovů a jednoznačně ovládli celkové hodnocení národů.

Světového šampionátu se zúčastnilo 250 závodníků z 27 zemí světa. Sobotní vrchol celého mistrovství obstaral sprint. Kajakáři Mikuláš Zapletal, Vojtěch Matějíček a Jan Šindelář obsadili kompletní medailové pozice, totéž se podařilo juniorským deblířům. Marie Němcová se stala mistryní světa na singlu a vicemistryní na kajaku, František Salaj v Roudnici zkompletoval svou medailovou sbírku, svou první velkou světovou medaili vybojovala Zuzana Dziadková a první stupně vítězů v letošní sezoně slaví i sourozenci Klára a Matěj Vaňkovi. Závody hlídek Češi jednoznačně opanovali, když triumfovali v sedmi z osmi možných kategorií.

1007msjkz2

Kompletní český tým. Foto: Kanoe.cz

Poslední soutěžní den poblahopřála mladým závodníkům na stupních vítězů také radní pro školství, mládež a sport Jindra Zalabáková. Světový šampionát trval od středy, kdy všechny zúčastněné sportovce přivítal v Ústeckém kraji sám Praotec Čech.

1007msjkz1

Slavnostní zahájení obstaral Praotec Čech (vpravo), v jehož kraji se šampionát konal. Foto: Kanoe.cz

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru