Nová garážová vrata stanice v Ústí nad Labem
Ústí nad Labem

Ústecký kraj - Na konci října Ústecký kraj úspěšně ukončil i po finanční stránce další z projektů podpořených Evropskou unií. Jednalo se o projekt „Zodolnění výjezdových základen Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje“, na který získal kraj téměř dvoumiliónovou dotaci.

Cílem projektu bylo zodolnění výjezdových základen Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, p. o. kvůli lepší připravenosti na řešení a řízení rizik a katastrof. Jedná se zejména o extrémní sucho, orkány, větrné smrště, sněhové srážky a masivní námrazy.

V rámci projektu došlo ke stavebním úpravám, resp. k výměně garážových vrat na výjezdové základně v Ústí nad Labem, Teplicích a v Chomutově. Zároveň byly pořízeny klimatizační jednotky pro výjezdovou základnu v České Kamenici, Děčíně, Litoměřicích, Teplicích, Mostě, Žatci a v Kadani.

Ústecký kraj získal na projekt dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, 36. Výzva – Stanice integrovaného záchranného systému. Realizace projektu probíhala v letech 2017 – 2023.

Celkové výdaje projektu činily 2 199 713,45 Kč, z toho způsobilé výdaje byly ve výši 2 175 513,45 Kč, Dotace EU a SR činila 1 957 962,10 Kč a byla proplacena dne 25. 9. 2023.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru