Středa 7. prosinec 2022
Svátek má Ambrož a Benjamín

Ústí nad Labem - Zdravé město Ústí nad Labem se stejně jako v uplynulých letech zapojí k dnes již tradiční mezinárodní akci Evropský týden mobility, která každoročně probíhá ve dnech 16. – 22. září 2022. V rámci této akce se v pátek 16. 9. 2022 konal na dopravním hřišti Městské policie v Krásném Březně „Den bez úrazu“.

Program celého dne byl zaměřen na protiúrazovou prevenci. Děti se seznámily s činností Integrovaného záchranného systému. Setkaly se strážníky Městské policie a připraveny pro ně byly ukázky činnosti Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, záchranářů ze střední zdravotnické školy, Zdravotní záchranné služby a Státního zdravotního ústavu. Akce se zúčastnilo na 160 dětí, žáků prvního stupně základních škol. Celou akci zahájil garant projektu zdravé město, náměstek primátora Tomáš Vlach.

Všechny účastníky přijel také pozdravit primátor Statutárního města Ústí nad Labem Petr Nedvědický: „Chtěl bych vám všem popřát příjemný a hlavně poučný den na tomto dopravním hřišti. Doufám, že takových dní bez úrazu bude v našem městě co nejvíce. Díky strážníkům a všem účastníkům dnešní akce, že se jí pravidelně účastníte a pomáháte tak s nesmírně důležitou prevencí,“ uvedl.

Na závěr celého dne byla uspořádána ukázka výcviku služebních psů kynologické služby Městské policie Ústí nad Labem. Vzhledem k tomu, že celé akci přálo počasí a děti si mohly osahat veškerou přítomnou techniku, byla celá akce všemi zúčastněnými hodnocena velmi kladně.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist