Středa 10. srpen 2022
Svátek má Vavřinec

Ústecký kraj - Sportovní hry se symbolicky po pěti letech vrátily zpět do Bíliny, kde to v roce 2016 všechno začalo. Jelikož jsou hry putovní, každý rok se střídají strany české a saské a Euroregiony ELBE/LABE a Euroregiony KRUŠNOHOŘÍ/ERZGEBIRGE. Tento princip rotace míst konání umožní účastníkům lepší poznání různých přeshraničních oblastí a jejich zvláštnosti. Celkovým vítězem letošních sportovních her se stal poprvé dne 18. září Euroregion Krušnohoří/Erzgebirge.

Sportovce přivítal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a starostka města Bílina paní Zuzana Schwarz Bařtipánová. Přesto, že epidemiologický vývoj nebyl příznivý, se v pátek sešlo v Bílině na 150 saských a českých mladých sportovců a jejich trenérů, aby zabojovali o pohár a sportovně změřili své sily v disciplínách, jako jsou fotbal (chlapci), atletika (smíšené týmy), volejbal (dívky).

Sportovní hry dvou Euroregionů jsou tradičnězaměřeny na děti a mládež do 16 let. Vedle měření sportovního výkonu mají hry také druhý společenský rozměr, a to přeshraniční setkání lidí se společnými zájmy. Osloveni jsou nejen mladiství do 16 let, ale také trenéři a rozhodčí, kteří si mohou při neformálních setkáních v rámci her vyměnit své zkušenosti.

Projekt byl podpořen Evropskou unií z Fondu malých projektů, které euroregiony spravují v rámci Evropského fondu pro regionální rozvoj Interreg VA 2014-2020.

Letos byl žadatel Euroregion Labe a projektovým partnerem Euroregion Erzgebirge. Příští hry se uskuteční na saské straně.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist