Neděle 25. červenec 2021
Svátek má Jakub

Ústecký kraj - V pátek 19. června proběhlo na náměstí v Krásné Lípě v rámci zahájení turistické sezóny v Českém Švýcarsku slavnostní otevření značené vozíčkářské trasy Krásnolipskem. Stezka propojuje České Švýcarsko s Lužickými horami a nabízí nové turistické možnosti nejen pro vozíčkáře, ale také pro handbikery a třeba i pro maminky s kočárky.

„Jedná se o úžasný projekt, který nabízí rovné příležitosti i při trávení volného času a turistice. Navíc stezka krásně propojuje České Švýcarsko s Lužickými horami a nabízí tak nové turistické možnosti nejen pro vozíčkáře, ale také handbikery a třeba maminky s kočárky,“ řekl při slavnostním přestřižení pásky náměstek hejtmana pro cestovní ruch Zdeněk Matouš.

Jedná se o první značenou vozíčkářskou trasu v Ústeckém kraji a zároveň šestnáctou v České republice s celkovou délkou 13,5 km. Stezka byla vybudována za podpory Ústeckého kraje, města Krásná Lípa, Klubu Českých turistů a dalšími subjekty.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací