Sobota 26. září 2020
Svátek má Andrea

ČR - Na základě doporučení pro matriční úřady k realizaci přílohy č. 1 usnesení vlády č. 555 účinného od 25. května 2020 je umožněno účastnit se svatby osobám do celkového počtu 300 osob.

Do tohoto počtu se započítávají snoubenci, svědci, oddávající a matrikář. Dále se do tohoto počtu započítává tlumočník účastnící se obřadu v zákonem stanovených případech a dále i nezletilé děti.

Osoby účastnící se sňatečného obřadu jsou (s výjimkou snoubenců během konání obřadu) povinny nosit ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének. S ohledem na usnesení snoubenci při obřadu zakrytý nos a ústa mít nemusí. Účastníci sňatečného obřadu nemají povinnost dodržovat odstupy nejméně 2 metry od jiných osob.

Obecní úřad zajistí další potřebná hygienická opatření v souvislosti s konáním sňatečného obřadu, mezi která patří zejména zabezpečení dostatečného množství psacích potřeb pro osoby, které se během obřadu podepisují. Psací potřeby i stůl, na němž dochází k podpisu potřebných dokumentů, případně další potřeby užité při obřadu, budou po každém obřadu vydezinfikovány.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací