Úterý 26. květen 2020
Svátek má Filip

Ústecký kraj - V sobotu 21. března se měl uskutečnit 11. ročník Keltského telegrafu. Jak ale uvádí jeden z organizátorů, i do této letité akce zasáhl aktuální postrach zvaný koronavirus.

Keltský telegraf se koná vždy první jarní sobotu. Kromě mystiky a tajemna přináší účastníkům i hlubokou symboliku návratu k přírodě. Lidé se scházejí na kopcích, odkud posílají světelné signály na další z kopců. Téhle akce se každý rok účastní stovky lidí. Letos ji ale museli organizátoři zrušit.

Přečtěte si výňatek ze stanoviska vrchního čerta ke zrušení Keltského telegrafu 2020:

Dosud byl onen magický večer na kopcích pro nás většinou příjemnou zábavou. Teď je na čase pomáhat. Možná to zní příliš pateticky. Vůbec nejde o to hrát si na spasitele světa. Spíše se pokusit přiložit ruku k dílu.

S respektem k posledním opatřením vlády jsme se rozhodli zrušit letošní Keltský telegraf v podobě, jak jste jej dosud znali. Na většině míst bývala účast větší než aktuální povolená třicítková hranice počtu účastníků na veřejných akcích.

V momentě, kdy píšu tyto řádky, se počitadlo u mapy na webu telegrafu zastavilo na čísle 222. Směřovali jsme k rekordnímu počtu stanovišť a těšili se na magický večer. Uplynulých deset ročníků prokázalo Vaši odvahu i duchovní vyzrálost a jsem přesvědčený, že jeden každý ročník Keltského telegrafu, jedno každé stanoviště i jeden každý čert svým způsobem prospěli nejenom naší planetě a druhým lidem. Prostě, že magie fungovala.

S tím souvisí následující návrh, vlastně spíše pokorná prosba

Propojme se 21. března v 19.30 hodin pouze myšlenkou, ať už budete na svém kopci, kam asi někteří z Vás zamíříte nebo budete Vy i další obvyklí účastníci na kterémkoliv jiném místě v přírodě. Můžete to podpořit světlem ohně nebo nehlučnou světlicí.

Poprosme Matku Zemi i všechny bytosti o odpuštění a vyšleme prosbu ostatním lidem k pokoře, úctě a skromnosti. I jisté formě návratu k tomu, co jako výchozí myšlenkou Keltského telegrafu formuloval jeho iniciátor Jiří Kuchař:

"Keltové, k nimž se symbolicky vracíme samotným názvem Keltský telegraf, žili v hlubokém souladu s přírodou, kterou uctívali a respektovali. Naší ambicí je na jejich tradice navázat a jednou ročně, s příchodem jara a tedy oživením přírody, vzdát předáváním světla hold Zemi a vracet se tak ke kořenům, které dnešní civilizace úspěšně opouští a kope si tím vlastní hrob. Světlo je i symbolem osvícení potemnělé krajiny v každém z nás. Jde o symbolický návrat k přírodě, ve které se s přicházejícím jarem rodí nový život. Pro účastníky Keltského telegrafu je to jedinečná příležitost zažít neopakovatelný večer s mysteriem noční krajiny."

K tomu už není třeba nic dalšího dodávat, snad jenom, že zvažujeme pro letošek přesunutí na podzimní termín, pokud nám budou bohové nakloněni a bude to mít hlubší smysl. Ale to je prozatím jenom úvaha.

Děkuji Vám za pochopení.

S přáním všeho dobrého a s hlubokou úctou k Vám i všem bytostem

Vlastimil Hela, toho času vrchní čert Keltského telegrafu

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist